Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada izpilddirektore Lonerte saistībā ar Lasmaņa izteikumiem vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs

Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar līdzšinējā domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa publiski izteiktajiem pārmetumiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lonerte 27.martā ar iesniegumiem vērsusies četrās dažādās iestādēs – Valsts drošības dienestā, Valsts policijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un prokuratūrā.

Valsts drošības dienestam adresētajā iesniegumā L. Lonerte atsaucas uz M. Lasmaņa televīzijas kanāla “Rīga 24” raidījumā “Top 10” pausto apgalvojumu, ka L. Lonerte sadarbojoties ar agresorvalsti un esot drauds Latvijas valsts drošībai.

Iesniegumos Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldei un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam izpilddirektore atsaucas uz publiskotu, viņas ieskatā, nepatiesu informāciju par viņas it kā nekorektu dienesta transportlīdzekļa izmantošanu, it kā nepamatotu algas izmaksāšanu Jelgavas novada pašvaldības darbiniekiem un jautājumiem saistībā ar SIA “Zemgales veselības centrs”, kā arī “apmelojumu saistībā ar video ieraksta nopludināšanu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumos Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldei un KNAB L. Lonerte vienlaikus arī atsaucas uz Trauksmes celšanas likuma 3.pantu par amatpersonu prettiesisku darbību, korupciju un publiskas personas finanšu līdzekļu vai mantas izšķērdēšanu.

M. Lasmanis 3. aprīļa Jelgavas novada sēde deputātiem paziņoja, ka atkāpjas no Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

M. Lasmanis savā publiskajā atkāpšanās paziņojumā veltīja pārmetumus L. Lonertei. Viņš pauda pārliecību, ka esot aizdomas par L. Lonertes “iespējamu noziedzīgu nodarījumu, papildus jau izskanējušajam par tīšiem, būtiskiem un sistemātiskiem pārkāpumiem pašvaldības izpilddirektores darbā, patvaļīgi, pārkāpjot pilnvaras, rīkojoties ar publisku mantu un pašvaldības finanšu līdzekļiem”, tāpēc viņš esot vērsies Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Valsts kontrolē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

M. Lasmanis uzskata, ka SIA “Zemgales veselības centrs” koncesijas līgums esot noslēgts pretlikumīgi, tas tīšuprāt neesot izbeigts un pašvaldībai piederošās kapitāldaļas nav pārņemtas domes valdījumā, tāpēc viņš lūdzis izmeklēšanas iestādes vērtēt, vai L. Lonertes rīcība esot “saistāma ar atbildību par iespējamu pašvaldības līdzekļu nekontrolētu izmantošanu un izšķērdēšanu ievērojamā apmērā”, jo pašvaldības izpilddirektors veic kapitāla daļu turētāja pārstāvja pienākumus kapitālsabiedrībās, kurās kapitāla daļu turētājs ir pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.