Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada kolektīvi atklāj baltiešu dienu Stokholmā

Dziedātājas no apvienotā Jelgavas novada ansambļa, kas sastāv no visu paaudžu pārstāvēm no Zaļenieku pagasta sieviešu kora “Zaļuguns”, Līvbērzes pagasta folkloras kopas “Zemgaļi”, vokālā ansambļa “Sapņu lidojums” un bērnu vokālā ansambļa “Krelles” Ingūnas Pētersones un Solvitas Grasmanes vadībā aizvadītajā nedēļas nogalē ar latviešu tautasdziesmām ieskandināja ikgadējo 16. Baltiešu dienu Zviedrijā, Hersby brīvdabas muzejā Stokholmas priekšpilsētā Sollentunā. Pirms tam kolektīvi ar dziesmām un rotaļām viesojās Stokholmas latviešu skolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Sestdiena izvērtās par patiesiem svētkiem Zviedrijas latviešu, lietuviešu, igauņu kopienām, kā arī ukraiņu kopienai, kuru pasākuma laikā tika mudināts īpaši atbalstīt. Klātesošos uzrunāja Latvijas vēstniece Zviedrijā Ilze Rūse, Lietuvas vēstnieks Giedrius Čekuolis un Igaunijas vēstniecības pilnvarotais lietvedis Mikael Laidre.

Latviju kultūras programmā pārstāvēja Stokholmas latviešu tautas deju kolektīvs “Zibenītis”, Stokholmas latviešu koris diriģentes Gaidas Rulles vadībā un kapella “Stokholmas spēlmaņi”, kas pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem sarīkoja jautrus dančus. Dziedātāji vienojās kopējā dziesmā, zviedru valodā nodziedot zviedru tautas dziesmu “Uti var hage”.

Darbojās arī gardumu un tautisku lietu tirdziņš. Sollentunas komūnas iedzīvotāji brīvdabas muzeja teritorijā baudīja pasākuma gaisotni, priecājās par skaistajām dziesmām un jestrajām dejām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada kolektīvi par uzņemšanu un atbalstu pateicas Upsalas universitātes pasniedzējai Ievai Reinei, kura ir arī deju kolektīva “Zibenītis” dejotāja un Stokholmas latviešu kora dziedātāja. Jāpiebilst, ka kora “Zaļuguns” dziedātāja soprāns Irēna Gintere uz Stokholmu devās kopā ar savu 7 mēnešus veco dēliņu Emīlu.

Teksts: Andra Ozola

Foto: “Facebook”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.