Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada pagastos ūdenssaimniecības tarifi pieaugs par 3,7%

No šodienas Jelgavas novada 13 pagastos ūdenssaimniecības tarifi pieaugs par 3,7%, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK izvērtējusi un apstiprinājusi SIA “Jelgavas novada KU” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No 1.februāra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,67 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,98 eiro par kubikmetru bez PVN. Izvērtēšanas laikā tarifi samazinājās, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto.

Salīdzinot ar līdz šim spēkā esošo, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs palielināts par 0,04 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu – par 0,08 eiro. Tarifus plānots piemērot Jelgavas novada 13 pagastos – Elejas, Glūdas, Jaunsvirlaukas, Kalnciema, Lielplatones, Līvbērzes, Platones, Sesavas, Svētes, Valgundes, Vilces, Vircavas un Zaļenieku.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas ietekmējis elektroenerģijas cenu kāpums, tarifa aprēķinos izmainīta tikai viena komponente – elektroenerģijas izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jelgavas novada KU” tarifu projektu SPRK apstiprināšanai iesniedza 2021.gada 16.novembrī. SPRK 29.novembrī apstiprināja zemākas obligātā iepirkuma un jaudas komponentes (OIK) nākamajam gadam. Attiecīgi komersants iesniedza precizēto tarifa projekta aprēķinu, nepieciešamo papildu informāciju un pamatojošos dokumentus. Rezultātā ūdensapgādes tarifs samazinājās par 0,02 eiro (līdz 1,67 eiro par kubikmetru), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs samazinājās par 0,03 eiro (līdz 1,98 eiro par kubikmetru), salīdzinot ar sākotnēji apstiprināšanai iesniegto.

SPRK secināja, ka jaunie tarifi ir aprēķināti tādā apmērā, lai segtu “Jelgavas novada KU” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Elektroenerģijas cenu pieaugumu valstī ietekmējis ražošanas izmaksu kāpums dabasgāzes un oglekļa dioksīda (CO2) emisiju kvotu cenu pieauguma dēļ, kā arī mazāk labvēlīgi laikapstākļi elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem resursiem hidroelektrostacijās un vēja stacijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jelgavas novada KU” reģistrēta 1998.gadā un tās pamatkapitāls ir 5,825 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 3,114 miljoni eiro un tas strādāja ar 105 491 eiro zaudējumiem. “Jelgavas novada KU” pieder Jelgavas novada pašvaldībai.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.