Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā pār Vircavas upi uzbūvēts koka tilts 60 tonnu smagai slodzei (papildināta)

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Jelgavas novadā pār Vircavas upi uzbūvēts koka tilts 60 tonnu smagai slodzei, informē Jelgavas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autotransporta tilts uzcelts ceļā Šalkas-Upmaļi-Vircava, tas projektēts un ražots SIA “Zaza Timber”. Jaunais tilts izgatavots no koka, un tam ir asfaltbetona segums. Tilts veidots bez starpbalstiem, lai uzlabotu upes caurplūdi, kā arī mazinātu ledus sastrēgumu un upes sanesumu veidošanos. Tilta garums ir 23,4 metri, laidums ir 16 metri, platums 7,9 metri. Tilts paredzēts 60 tonnu smagai slodzei, un tā paredzētais ekspluatācijas laiks ir vismaz 100 gadi.

Tilta pārbūvē pilnībā demontēts līdzšinējais autotransporta tilts un izbūvēts jauns tilts. Krasta balsts veidots no monolītā dzelzsbetona pāļiem ar diametru 880 milimetri un garumu 9 metri labajā krastā un 11 metri kreisajā krastā. Galvenos projektēšanas darbus veica SIA “Zaza Timber” būvinženieri Rainers Daugava, Pēteris Supe un Mareks Gindra.

“Šis tilts ir īpašs ar to, kas tas ir lielākais autotransportam paredzētais saspriegtas līmētas koksnes siju plātnes tilts Latvijā, turklāt vienīgais šāda tipa tilts ar asfaltbetona segumu. Lai arī Skandināvijā šādus tiltus projektē un būvē jau 30 gadus, Latvijā pieredze ar šāda veida tiltiem ir minimāla. Tāpēc arī informāciju par mezgliem, spriegojošo sistēmu, barjerām, asfaltbetona segumu, apmaļu, balstu projektēšanai, detalizāciju un izbūvi pārsvarā ieguvām no publikācijām, rokasgrāmatām un projektiem Norvēģijā un Zviedrijā. Arī atsevišķi elementi, hidroizolācija un barjeras, kas paredzētas tieši šādiem tiltiem, tika īpaši piemeklētas, un bija pieejamas tikai Skandināvijā,” komentē SIA “Zaza Timber” tiltu būvinženieris Rainers Daugava.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūpnīcai “Zaza Timber Production” šāda tipa tilta koka konstrukcijas ir sestais projekts, kam izgatavotas sijas saspriegtu līmētu koksnes siju plātnei. Iepriekšējie pieci ražošanas projekti bija tiltiem Skandināvijā.

Tiltu būvēja SIA “Rīgas tilti”, projektētājs un autoruzraugs SIA “Zaza Timber Engineering”, bet koka konstrukciju ražotājs – SIA “Zaza Timber Production”.

SIA “Rīgas tilti” reģistrēts 2003.gadā, liecina “Firmas.lv” dati. uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā 11,66 miljoni eiro, zaudējumi 124 000 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Mārtiņš Sproģis un Albins Jasaitis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Zaza Timber Engineering” reģistrēts 2011.gadā, liecina “Firmas.lv” dati. uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā 150 000 eiro, peļņa 383 eiro. Uzņēmuma īpašnieces ir Baiba Radžele un Eva Peilāne.

SIA “Zaza Timber Production” reģistrēts 2011.gadā, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā 2,63 miljoni eiro, peļņa 290 000 eiro. Arī šī uzņēmuma īpašnieces ir Radžele un Peilāne.

Foto: no “Zaza Timber” arhīva

Vecais Vircavas tilts
Jaunais tilts

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.