Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā paredz vairākus pabalstus iedzīvotājiem

Jelgavas novada domē apstiprināti saistošie noteikumi par brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem, kas paredz dažādus pabalstus iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošajos noteikumos iekļauti desmit Jelgavas novada pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalstu veidi.

Pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā paredzēts, lai sniegtu materiālu atbalstu jaundzimušā vajadzību nodrošināšanai. Pabalsts paredzēts 100 eiro apmērā par pirmo bērnu, 160 eiro – par otro bērnu, 290 eiro – par trešo bērnu, 430 eiro – par ceturto bērnu.

Savukārt par katru nākamo bērnu pabalsta apmērs tik palielināts par 150 eiro. Arī tad, ja pirmdzimtie ir dvīņi, par katru nākamo bērnu tiks maksāti 150 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pabalstu daudzbērnu ģimeņu bērniem piešķirs ģimenei, ja tās aprūpē ir vismaz trīs bērni. Pabalstu piešķirs mēnesi pirms vai divus mēnešus pēc mācību uzsākšanas dienas izglītības iestādē. Pabalsts paredzēts līdz 15 eiro mēnesī katram bērnam licencētas profesionālās ievirzes vai interešu izglītības programmu dalības maksas segšanai.

Pabalsts līdz 80 eiro gadā katram bērnam paredzēts ārstēšanās izdevumu segšanai, bet 50 eiro gadā mācību gada uzsākšanai izglītības iestādē.

Aizgādnībā esošo personu aizgādņi pabalstu varēs saņemt, ja aizgādnībā esošas personas deklarētā pamata dzīvesvieta ir pašvaldības administratīvā teritorija. Pabalsta apmērs par vienu aizgādnībā esošo personu neatkarīgi no aizgādņu skaita mēnesī būs 30.00 euro, ja aizgādnībā esoša persona nedzīvo specializētajā sociālās aprūpes centrā vai ārstniecības iestādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

15 eiro pabalsts paredzēts, ja aizgādnībā esoša persona dzīvo specializētajā sociālās aprūpes centrā vai ārstniecības iestādē.

Lai politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem sniegtu atbalstu veselības aprūpes pieejamības palielināšanai, tiks piešķirts pabalsts 50 eiro. Pabalstu izmaksās reizi gadā novembrī.

Pabalstu Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un Afganistānas kara dalībniekiem piešķirs vienu reizi gadā 50 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai godinātu Jelgavas novada iedzīvotājus nozīmīgās dzīves jubilejās, pašvaldība izmaksās 30 eiro personām, kuras sasniegušas 75 gadu vecumu, pēc tam pabalsta apmērs tiks palielināts 80 gadu vecumā, bet personām, kas sasniegušas 100 gadu vecumu tiks maksāts pabalsts 150 eiro.

Apbedīšanas pabalsts paredzēts 80 eiro. 

Prognozēts, ka brīvprātīgo iniciatīvu pabalstiem no šā gada budžeta būs nepieciešami 391 653 eiro.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.