Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada pašvaldība aicina palīdzēt sarūpēt nepieciešamās lietas sadraudzības pilsētai Ukrainā

Atsaucoties uz Jelgavas novada pašvaldības sadraudzības pilsētas Ukrainā lūgumu palīdzēt sarūpēt dažādas lietas, kas noder bēgļu izmitināšanai, bērnu nodarbību organizēšanai un neatliekamās palīdzības dienestu resursu papildināšanai, Jelgavas novada pašvaldība publicējusi nepieciešamo lietu sarakstu. Pašvaldība aicina iespēju robežās iesaistīties un palīdzēt sarūpēt lūgtās lietas. Ziedojumus iespējams nodot līdz 15.jūlijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedotājiem ir iespēja sarūpētās lietas nogādāt attiecīgajā pagasta pārvaldē vai Jelgavas novada pašvaldībā, Pasta ielā 37, Jelgavā. Pirms ierašanās lūdzam zvanīt: Dainis – 29169241 vai 63022238.

Akūti nepieciešams atbalsts bēgļiem, kuri šobrīd uzturas un izmitināti Ravas-Ruskas pilsētā: 5 veļas mašīnas, 3 ledusskapji, 7 mikroviļņu krāsnis, 50 spilveni (40x60cm vai 50x50cm).

Starp bēgļiem ir arī aptuveni 80 bērni, kurus pašvaldība iesaista dažādās nodarbēs un aktivitātēs. Tāpēc nepieciešams arī portatīvais dators, molberts, krēsli, guaša krāsas, akvareļpapīrs, galda spēles, baltās marķieru tāfeles ar marķieriem, krāsainie zīmuļi, flomāsteri, otas, zīmēšanas albumi, krāsainas papīri, konstruktori, korķa dēļi (tāfeles), tūrisma paklāji, teltis (ar ietilpību 2-3 personām)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukrainas neatliekamās palīdzības dienesta apakšnodaļā šobrīd nepieciešamas sakaru iekārtas (radio aparāti), apgaismošanas ierīces (dažāda veida un izmēra lukturi), motorsūkņi, militārais apģērbs, hidrauliskie instrumenti, elektriskie ģeneratori.

Jelgavas novada pašvaldība 1.jūlijā parakstīja sadarbības memorandu ar Ļvivas apgabala Ravas-Ruska pilsētu (Ukraina). Sadarbības memoranda mērķis – veicinātu ilgtermiņa abpusēji izdevīgas attiecības starp abām pašvaldībām. Kā arī no 18. līdz 27.jūlijam Jelgavas novadā viesosies šīs pilsētas bērni, lai piedalītos nometnē. Paredzēts, ka ieradīsies 27 ukraiņu bērni un trīs pavadošās personas.

Foto: Jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.