Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada pašvaldība meklēs risinājumu no Valsts kases pērn saņemtā aizdevuma viengadīgajiem projektiem izmantošanai šogad

Jelgavas novada pašvaldība meklēs risinājumu, lai Valsts kases pagājušajā gadā piešķirto aizņēmumu viengadīgajiem projektiem varētu izmantot šogad, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa piebilda, ka būvnieki saskārušies ar neparedzētu cenu pieaugumu vairāku Jelgavas novada pašvaldības realizētu projektu gaitā, rezultātā nespējot izpildīt līgumsaistības un aicinot pašvaldību rast kopīgus risinājumus.

Lielākie projekti, kuri sadārdzinājušies, ir Ozolnieku ūdenssaimniecības projekts, kurā paredzēta arī kompleksa ielu infrastruktūras sakārtošana, bijušā veikala pārbūve par sporta klubu Kalnciemā un Ozolnieku Sporta skolas stadiona rekonstrukcija.

“Kā būtiskāko atbalsta mehānismu pašvaldībām uzskatām iespēju aizņemties, taču šķēršļus rada atsevišķi noteikumi un notikumi. Piemēram, ne visos projektos izdevās apgūt 2021.gadā plānoto, jo būvniecības tempus ietekmēja Covid-19 pandēmija – bija situācijas, kad visai būvnieku brigādei jādodas karantīnā,” sacīja Kreicberga-Kapša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada pašvaldība, uzturot dialogu ar valdību, meklē risinājumu, lai 2021.gadā piešķirto Valsts kases aizņēmumu viengadīgajiem projektiem, kuri bija jāpabeidz līdz 2021.gada beigām, varētu izmantot 2022.gadā.

Kreicberga-Kapša informēja, ka konkrēti lēmumi par to, kurus projektus būtu nepieciešams atlikt cenu sadārdzinājumu dēļ, vēl nav pieņemti, taču varētu nākties atteikties no projektiem, kas ietver asfaltēšanas darbus. 

“Pamatojoties uz uzņēmēju sniegto informāciju, bitumena cenas pieaugums šobrīd ir visbūtiskākais un reizē vismazāk prognozējamais,” pastāstīja Kreicberga-Kapša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka publisko investīciju projektus varēs pārskatīt pēc pamatotas, pierādāmas informācijas saņemšanas par projekta sadārdzināšanos, pēc koalīcijas sanāksmes norādīja Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāre, Saeimas deputāte Ilze Indriksone (NA).

Tāpat Centrālā finanšu un līgumu aģentūra izvērtēs pašvaldību projektus, lai atļautu atbilstošu izmaksu pieaugumu, kā arī pašvaldībām būs iespēja saņemt aizņēmumu Valsts kasē projekta pabeigšanai, skaidroja Indriksone.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.