Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā pašvaldība sadarbojas ar biedrībām iedzīvotāju padomes veidošanā

Jelgavas novada pašvaldība sadarbojas ar biedrībām iedzīvotāju padomes veidošanā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Lauku partnerība “Lielupe”” jau kopš 2020.gada nogales īsteno iniciatīvu “Kopdare”. Tās ir dažādas aktivitātes iedzīvotāju līdzdalības veicināšanai. Šogad biedrība turpinās šo darbu, veidojot labāku iedzīvotāju izpratni par pašvaldības funkcijām un savu lomu tajās, aicinot iedzīvotājus atsaukties un veidot iedzīvotāju padomes savos pagastos.

Arī Jelgavas novads atbalsta sabiedrības iesaistīšanos Jelgavas novada pašvaldības darbā. Oktobrī pašvaldības vadība sāka tikšanos ciklu ar pagastu iedzīvotājiem un dialogu par sabiedrības iesaistes mērķiem pašvaldības darbā. Cikls noslēgsies februāra sākumā, kad sapulces būs notikušas katrā no novada pagastiem.

“Iedzīvinot iedzīvotāju padomi, mēs ceram vairāk iesaistīt pašus iedzīvotājus dažādu attīstības vai problēmjautājumu sakārtošanā. Sākot no 2025.gada, paredzēts finansējums līdzdalības budžetam vismaz 0,5% apmērā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumiem. Turklāt šis finansējums tiks izlietots tikai sabiedrības rosinātiem teritorijas attīstības projektiem. Savukārt projektu iesniegšanu, atlasi un īstenošanu organizēs pašvaldība,” skaidro Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (LA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau vēstīts, 1.janvārī stājās spēkā jauns “Pašvaldību likums”, kas cita starpā paredz veidot iedzīvotāju padomes – brīvprātīgas iedzīvotāju konsultatīvas institūcijas, lai nodrošinātu vietējo kopienu iedzīvotāju interešu pārstāvību un pašvaldības teritorijas attīstību, veicinot iedzīvotāju savstarpējo sadarbību un saskaņotu rīcību kopējam labumam.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.