Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada pašvaldība skolēnu pārvadājumiem iegādāsies četrus jaunus autobusus

Jelgavas novada pašvaldība skolēnu pārvadājumiem iegādāsies četrus jaunus autobusus, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Lelde Podniece-Jostmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autoparka nomaiņas un atjaunošanas ietvaros, ko Jelgavas novada pašvaldība plānoti un secīgi īsteno ik gadus, šogad plānots iegādāties četrus jaunus “Iveco Crossway” starppilsētu autobusus ar 43 pasažieru sēdvietu ietilpību skolēnu nogādāšanai uz mācību iestādēm.

Atklātā konkursā par četru jaunu autobusu iegādi Jelgavas novada pašvaldības funkciju nodrošināšanai par kopējo summu 884 366 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN) uzvarējusi sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Alkom-Trans”.

Deputāti 11.marta domes sēdē lēma ņemt ilgtermiņa aizņēmumu uz septiņiem gadiem 795 929 eiro no Valsts kases, kā arī paredzēt pašvaldības 2024.gada budžetā pirkuma veikšanai nepieciešamo līdzfinansējumu 88 436 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik pašvaldības autoparka sastāvā ir 13 autobusi, kas Jelgavas novada administratīvajā teritorijā nodrošina gan skolēnu pārvadājumus, gan kultūras vai sporta aktivitāšu norises pagastos, to vidējais vecums ir 21 gads, skaidro pašvaldībā. Tāpat ir arī 20 mikroautobusi ar 16-18 vietām, kuru vidējais vecums ir septiņi gadi.

Līgumu ar iepirkumā uzvarējušo SIA “Alkom-Trans” plānots slēgt pēc tam, kad pašvaldība saņems Valsts kases aizņēmumu. Pēc līguma noslēgšanas autobusus pašvaldība varēs saņemt astoņu mēnešu laikā.

Papildu šo četru autobusu ar iekšdedzes dzinēju iegādei ar Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma palīdzību pašvaldība plāno iegādāties vienu videi draudzīgu bezemisiju elektroautobusu un mobilās uzlādes iekārtu skolēnu pārvadājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 702 040 eiro, no tām pašvaldības līdzfinansējums – 118 850 eiro. Precīzas elektroautobusa un uzlādes iekārtas izmaksas būs zināmas pēc iepirkuma procedūras noslēgšanās.

SIA “Alkom-Trans” pieder Sergejam Ecinam, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 4,45 miljoni eiro, peļņa nepilni 260 000 eiro.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.