Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada saimnieki aicina apskatīt Leišmales pērles

Jelgavas novada Lietuvas pierobežas saimnieki apvienojušies informatīvā materiālā “Leišmales pērles”, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Materiāls ar mērķi popularizēt Jelgavas novada Lietuvas pierobežas apskates objektus un saimniecības, aicinot vietējos iedzīvotājus un viesus izzināt novada vēsturi un, viesoties pie viesmīlīgajiem saimniekiem, nobaudīt vietējos labumus. Materiālā iekļauti seši tūrisma objekti un saimniecības – Piparmētru produkti “Piparmētru namiņš”, Mālkalnu ģimenes saimniecība “Blūdži”, šitaki sēņu audzētava “Trubenieki”, ģimenes mājražošanas uzņēmums “Mītavas čiekurs”, Lielplatones muiža, Elejas muižas parks un Tējas namiņš. Katra vieta vilina ar savu neparasto piedāvājumu. “Piparmētru namiņā” saimniece Lolita pacienās ar dažādu šķirņu mētru tējām. Kopā to šeit ir vairāk nekā 30. Viesiem būs iespēja uzzināt par mājražošanas procesā iegūtajiem piparmētru pārstrādes produktiem – piparmētru sīrupu, pulveri, sejas toniku un citiem produktiem. Šeit ir iespēja piedalīties arī radošajās nodarbībās, izgatavot piparmētru ziepes vai kādu citu produktu ķermeņa palutināšanai, kā arī dekupēt sveces. Mālkalnu saimniece Ināra gatavo varen gardu sieru no vietējām izejvielām. Ināras siers ir izpelnījies atzinību ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Ciemojoties Mālkalnu saimniecībā ikvienam būs iespēja degustēt un iegādāties sieru, dārzeņu salātus un konservējumus, kas tapuši, izmantojot tikai dabiskas izejvielas. Viesošanās “Blūdžos” sniedz iespēju izbaudīt īstenu Zemgales līdzenuma lauku ainavu. “Trubenieku” saimnieks Jānis interesentiem piedāvā apskatīt sēņu audzētavu, smelties sēņu audzēšanas noslēpumus, degustēt svaigas šitaki sēnes un baudīt sildošu sēņu zupu. Savukārt ģimenes mājražošanas uzņēmumā “Mītavas čiekurs” ikvienam ir iespēja degustēt un pārliecināties, cik gardi un imunitātei noderīgi ir dažādi Latvijas priežu produkti. Saimnieks Reinis piedāvā ne tikai izzinošu ekskursiju pa ražotni, bet arī iespēju pašiem darboties un pagatavot čiekuru marmelādi.

Materiālā iekļauti apskates objekti Jelgavas novada vēstures izzināšanai – Lielplatones muiža un Elejas muižas parks ar tējas namiņu. Apciemojot Lielplatones muižu un tās gleznaino un teiksmām apvīto parku, ikviens var ļauties iztēlei un nonākt atpakaļ laikā, kad pats Barons Hāns staigāja pa mīlestības aleju un vešeriene senajā vešūzī steidza mazgāt baroneses tērpu ballei. Līdzās muižai atrodas vešūzis – autentiska 18./19. gs. veļas māja, kur, iepriekš piesakoties, pieejama seno veļas mazgāšanas tradīciju izziņas programma. Savukārt Elejas muižas parkā var baudīt nesteidzīgas pastaigas pa romantisko ainavu parku, apskatīt 15 dižkokus un bioloģisko parka daudzveidību. Parkā atrodas atjaunotais Elejas tējas namiņš, kur iepriekš piesakoties, ir iespēja cienāties ar tēju. Elejas muižas parkā Elejas izstāžu zāle ar 2023. gada augustā atklāto ekspozīciju “Elejas muižas skatpunkti”, kas vēsta par Elejas muižas kompleksu un tā attīstībā svarīgajiem cilvēkiem. 

Saimnieki aicina savu apmeklējumu pieteikt savlaicīgi. Kontaktinformācija atrodama materiālā “Leišmales pērles” un tūrisma tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smeļoties idejas Jelgavas novada apceļošanai ikviens aicināts materiālā iekļautos objektus kombinēt pēc saviem ieskatiem. Lai viesotos visos materiālā iekļautajos apskates objektos, būs nepieciešamas divas dienas, tāpēc aicinām izvēlēties kādu no Jelgavas novada naktsmītnēm.

Informatīvais materiāls “Leišmales pērles” – ŠEIT.

Foto: Edgars Pogožeļskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.