Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā sveikti mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji

Ceturtdien, 26.maijā, svinīgā pasākumā Zaļenieku kultūras namā sveikti Jelgavas novada skolēni, kuri šajā mācību gadā guvuši augstus rezultātus mācību priekšmetu olimpiādēs, Zinātniski pētniecisko darbu konferencēs un profesionālās meistarības konkursos. Līdzās skolēniem sumināti tika arī Jelgavas novada pedagogi par skolēnu sasniegumu veicināšanu mācību priekšmetu olimpiādēs, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Jelgavas novadā kopumā augstus rezultātus sasnieguši 110 skolēni, kuriem pašvaldības vadība kopā ar Izglītības pārvaldi pasniedza atzinības rakstus un naudas balvas.

2021./2022. mācību gadā pamatskolas un vidusskolas skolēni godalgotās vietas ieguvuši matemātikas olimpiādē – četras pirmās, sešas otrās un septiņas trešās vietas. Skolēni augstus rezultātus uzrādījuši arī vēstures, fizikas, bioloģijas, ķīmijas, ģeogrāfijas, ekonomikas, kā arī angļu, krievu un vācu valodas olimpiādēs.

Savukārt pieci 11.klases skolēni ieguvuši otrās un trešās pakāpes zinātniski pētniecisko darbu konferencē – gan otrajā, gan trešajā konkursa kārtā. Augstus rezultātus olimpiādēs sasnieguši arī sākumskolu audzēkņi, gūstot trīs pirmās, četras otrās un četras trešās vietas. Trīs skolēni ieguvuši arī otro un trešo vietu Zemgales reģiona olimpiādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā sveica četrus Ozolnieku Mūzikas skolas audzēkņus par iegūtām pirmajām vietām pūšaminstrumentu spēles konkursā Lietuvā, starptautiskajā vokāli – instrumentālās mūzikas konkursā Kazahstānā un Lielbritānijā, Starptautiskajā mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkursā Pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem, kā arī starptautiskos konkursos Spānijā.

Tāpat atzinību izteica arī diviem Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas izglītojamajiem par pirmās vietas iegūšanu starptautiskā gleznošanas konkursā. Savukārt par otro vietu iegūšanu starptautiskos  pūšaminstrumentu spēles konkursos un starptautiskā akordeonistu – solistu konkursā atzinību izteica diviem Salgales Mūzikas un mākslas skolas izglītojamajiem.

Saskaņā ar Jelgavas novada domes 25.maija lēmumu, par pirmās vietas iegūšanu mācību priekšmetu olimpiādēs piešķir naudas balvu 50 eiro apmērā, par otrās vietas iegūšanu 40 eiro un trešās vietas iegūšanu – 30 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naudas balvas piešķir arī godalgoto pakāpju ieguvējiem Zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konferencēs – 50 eiro par trešās pakāpes iegūšanu konkursa II kārtā, 75 eiro par otro pakāpi konkursa II kārtā, 100 eiro par trešās pakāpes iegūšanu III konkursa kārtā un 150 eiro par otro pakāpi konkursa III kārtā.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.