Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā trešo gadu tiek organizēta vasaras nometne bērniem no Ukrainas

No šodienas, 10. jūnija, līdz 18. jūnijam Jelgavas novadā viesosies 26 ukraiņu bērni un četras pavadošās personas no sadarbības pašvaldības Rava-Ruskas Ukrainā, lai piedalītos atpūtas un piedzīvojumu nometnē “Iepazīt Latviju!”. Nometne bērniem, kas Rava-Ruskā ieradušies, bēgot no kara smagāk skartajām Ukrainas vietām, kuru vecāki dienē Ukrainas bruņotajos spēkos, un īpaši talantīgiem bērniem šogad notiks jau trešo reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jelgavas novada iedzīvotāji un pašvaldība palīdzību Ukrainas pilsoņiem sniedz jau kopš pirmajām kara dienām. Tādēļ mums ir īpašs prieks uzņemt bērnus no sadraudzības pilsētas Rava-Ruskas, lai kaut uz īsu brīdi ļautu viņiem izbēgt no ikdienas raizēm, sajust atbalstu un piedzīvot bezrūpīgus brīžus kopā ar saviem vienaudžiem. Nometnes dalībniekiem esam sagatavojuši atraktīvu un izglītojošu programmu, kuras ietvaros bērniem būs iespēja piedalīties radošās darbnīcās, āra aktivitātēs, izzināt Latvijas vēsturi, apmeklējot nozīmīgus arhitektūras pieminekļus un muzejus, kā arī doties ekskursijās, lai iepazītu mūsu zemes dabas bagātības – mežus, jūru, purvus, upes, dzīvniekus. Viesi no Ukrainas varēs apskatīt gan Jelgavas novadu un Jelgavas valstspilsētu, gan Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē, gan Rīgu un Jūrmalu,” skaidro domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola.

Jelgavas novada pašvaldību un Ļvivas apgabala Rava-Ruskas pilsētu sadraudzības saites vieno kopš 2022. gada 1. jūlija, kad tika noslēgts memorands sadarbībai dažādās jomās. Ņemot vērā Krievijas uzsākto karu Ukrainā, Jelgavas novada pašvaldība, iedzīvotāji un uzņēmēji līdz šim snieguši palīdzību dažādu lietu iegādei, kas noderīgas bēgļu izmitināšanai, bērnu nodarbību organizēšanai, neatliekamās palīdzības dienestu resursu papildināšanai un autotransporta sagādei.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.