Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada Valgundē notiks Zemessardzes mācības

5. februārī Jelgavas novada Valgundes pagasta apkārtnē norisināsies Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas, informē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Pričina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona mācībās zemessargi apgūs ne tikai mīnu uzstādīšanas pamatprincipus, bet arī to pielietojumu aizsardzības pozīciju izveidē, kā arī uzlabos lauka kaujas iemaņas. Zemessargu apmācība tiks organizēta sadarbībā ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54. kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta karavīriem, kas specializējas tieši šādu uzdevumu veikšanā.

Mācību uzdevumi tiks veikti ar Jelgavas novada pašvaldības domi saskaņotās teritorijās.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, visus uzdevumus un apmācību īstenojot atbilstoši valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā tiks izmantota salūtmunīcija, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību. Transporta pārvietošanās apmācību laikā notiks pa autoceļu Jelgava-Kalnciems (P99) un Skolas ceļu, kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicina pievienoties Zemessardzei

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.