Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada Valgundes pagastā notiks Zemessardzes mācības

4. un 5. februārī Jelgavas novada Valgundes pagastā, Kalnciema vidusskolas apkārtnē, norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai, informē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Pričina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar VAS “Latvijas valsts meži” un Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargi diennakts gaišajā laikā apgūs un uzlabos jau esošās teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas ieroču uzbūvē un darbībās ar tiem, lai nepieciešamības gadījumā būtu gatavi tos efektīvi izmantot valsts aizsardzības uzdevumu izpildē.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas civilās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību uzdevumus zemessargi veiks Kalnciema vidusskolas sporta šautuvē atbilstoši drošības noteikumiem. Šaušanas laikā var būt dzirdams troksnis.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada Valgundes pagasta iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Foto: Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes arhīvs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.