Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā vētī izpilddirektores disciplinārlietu

Pēc trīs mēnešu slimošanas darbā Jelgavas novada pašvaldībā atgriezusies tās izpilddirektore Līga Lonerte. Pašvaldībā šo amatu viņa ieņem vēl no mūžībā aizgājušā domes priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes laikiem. Izpilddirektore sasirga pagājušajos Ziemassvētkos, kad 2021. gada 23. decembrī Jelgavas novada domes deputātu vairākums panāca disciplinārlietas uzsākšanu par L.Lonertes iespējamiem pārkāpumiem darba lietās. Toreiz uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku viņa tika atstādināta no darba pienākumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārmet prettiesisku rīcību

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs deputāts Uldis Ainārs uzskata, ka vēl komisija darbu nav pabeigusi. Viņaprāt, būtu jāizvērtē vairāki komisijas atklātie iespējamie likumpārkāpumi. Tomēr jaunā Jelgavas novada domes vadība ar priekšsēdētāju Madaru Lasmani priekšgalā L.Lonertes atbildību izvērtēt nesteidzas. Kopš 19. janvāra, kad par novada domes priekšsēdētāju Z.Caunes vietā tika ievēlēts M.Lasmanis, ir notikusi arī zināma viņa vadītās koalīcijas pārgrupēšanās. Proti, tie deputāti, kuri iestājās par L.Lonertes darba izvērtēšanu un 19. janvārī balsoja par jauno domes priekšsēdētāju, vairs nav tie paši, kas vienoti ir pieņēmuši vairākus beidzamos Jelgavas novada domes lēmumus. Proti, M.Lasmani ir sākuši atbalstīt četri deputāti no Latvijas Zemnieku savienības, kas bija vecajā Z.Caunes varas koalīcijā.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas locekļi L.Lonertei pārmet “prettiesisku rīcību” un “labas pārvaldības principu pārkāpšanu”. Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas vadītājs deputāts U.Ainārs (“Jaunā Vienotība”) stāsta: “Mēs pārbaudījām virkni lietu, ko mums norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Tur atklājām, ka L.Lonerte uzraugošajām iestādēm ir sniegusi nepatiesu informāciju. Tas patiešām ir dokumentāli pierādāms. Tāpat mēs pārbaudījām dienesta transportlīdzekļa izmantošanu, konstatējām, ka transporta ceļazīmes nesakrīt ar fotoradaru fiksētajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, ko vairākas reizes varētu būt izdarījusi L.Lonerte. Ceļazīmēs parādās datumi un laiks, kad izpilddirektore atrodas domes sēdēs. Pārbaudījām finanšu izlietojumu saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas materiālu izstrādi, un tika konstatēts, ka Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore ir noslēgusi uzņēmuma līgumu ar pašu pašvaldību – to aizliedz interešu konflikta likums,” pastāstīja U.Ainārs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu varat izlasīt 14.aprīļa laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts:  Edgars Kupčs, Latvijas Radio, speciāli “Zemgales Ziņām” un Gaitis Grūtups

Foto: no arhīva

Līga Lonerte (no kreisās) un Ziedonis Caune Jelgavas novada uzņēmēju sveikšanas pasākumā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.