Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada Vilcē notiks Zemessardzes mācības

Nacionālo bruņoto spēku mācību “Namejs 2018” ietvaros notiek aizkavēšanas-aizsardzības operācija. Tajā piedalās Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona karavīri, bet “Ienaidnieku” spēlē Čehijas karavīri. Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

19. un 20. februārī Jelgavas novada Vilces pagastā tiks organizēta Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai, informē Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljona Civilmilitārās sadarbības speciāliste Evita Hibšmane-Štube.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona apmācībā zemessargi veiks uzdevumus lauka kaujas iemaņu trenēšanai, orientēšanās prasmju nostiprināšanai un vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai. Mācību uzdevumi tiek plānoti tā, lai katrs zemessargs būtu sagatavots valsts drošības un aizsardzības uzdevumu veikšanai kopā ar citām Zemessardzes un regulāro spēku vienībām.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar Jelgavas novada pašvaldības domi saskaņotās teritorijās. Visi apmācības procesa posmi notiek atbilstoši Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību laikā netiks izmantota nekāda veida munīcija. Militārā transporta īslaicīga pārvietošanās notiks pa autoceļu A8 Jelgava-Lietuvas robeža (Meitenes robežpunkts) un autoceļu P103 Eleja – Vilce, kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 25424404, rakstot uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv, vai personīgi ierodoties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

Foto: no Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljona arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.