Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā nobalso par neapvienošanos ar Jelgavu un rosina atdalīt Ozolniekus

Jelgavas novada domes deputāti 28. februāra domes sēdē nolēmuši iesniegt priekšlikumus grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likumā. Priekšlikumi paredz neapvienot Jelgavas novada pašvaldību ar Jelgavas valstspilsētas administratīvo teritoriju, kā arī no Jelgavas novada atdalīt bijušā Ozolnieku novada teritoriju, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Jelgavas novada un Ozolnieku novada apvienošanas ir bijis ļauts novērtēt likumā ietvertā regulējuma darbību praksē. Tādēļ domes sēdē atbalstīts arī ierosinājums Saeimai iesniegt priekšlikumu, kas paredz no Jelgavas novada atdalīt bijušā Ozolnieku novada teritoriju.

Vairumam pašvaldību administratīvi teritoriālā reforma noslēdzās 2021. gadā. Tomēr vairāki lēmumi tika atlikti Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, norādot termiņus, līdz kuriem pašvaldībām jāapvienojas. 2021. gada administratīvi teritoriāla reforma Jelgavas novadam pievienoja Ozolnieku novadu, bet 2029. gadā administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums paredz pašreizējo Jelgavas novadu pievienot Jelgavas valstspilsētai.

Iesniedzot priekšlikumu Saeimas frakcijām, pašvaldība līdztekus iesniegs arī ekspresaptaujas rezultātus. Pašvaldība laika posmā no 2024. gada 5. februāra līdz 2024. gada 16. februārim veica aptauju Edurio platformā par Jelgavas novada administratīvās teritorijas apvienošanu ar Jelgavas valstspilsētas administratīvo teritoriju 2029. gadā. Aptaujā noskaidrots viedoklis, ka lielākā daļa respondentu neatbalsta pilsētas un novada apvienošanos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.