Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava sniedz nepieciešamo atbalstu bijušajam “Naukšēnu” audzēknim

Attēlam ilustratīva nozīme

Jelgavas pilsēta sniedz nepieciešamo atbalstu bijušajam “Naukšēnu” audzēknim, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens Jelgavas pilsētas pašvaldības bērns, kurš ir atgriezies no likvidētās sociālās korekcijas izglītības iestādes “Naukšēni”, kopš jūlija saņem ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu pašvaldības Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centrā “Eleja”.

Bērns sasniegs pilngadību 25.novembrī un pēc ārpusģimenes pakalpojuma sniegšanas pārtraukšanas Jelgavas pilsētas pašvaldība nodrošinās sociālā atbalsta sniegšanu. Piemēram, pabalstu patstāvīgas dzīves uzsākšanai, pabalstu sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei, un citi, kā arī turpinās uzraudzīt sociālās situācijas izmaiņas, lai vajadzības gadījumā sniegtu nepieciešamo atbalstu.

Ministru kabinets 25.oktobrī lēma par līdzekļu piešķiršanu piecām pašvaldībām, tai skaitā Jelgavas pilsētas pašvaldībai, darbam ar bijušajiem “Naukšēnu” audzēkņiem 2022.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM padotībā esošā sociālās korekcijas izglītības iestāde “Naukšēni” tika likvidēta šī gada 1.oktobrī. Līdz 2024.gada 31.decembrim, sadarbojoties atbildīgajām iestādēm, tiks veikta sociālās korekcijas izglītības iestādes institūta reforma un sociālās korekcijas satura reforma. IZM norāda, ka tās laikā konceptuāli nepieciešams izvērtēt arī jautājumu par atsevišķa sociālās korekcijas izglītības iestādes institūta nepieciešamību. Ja sociālās korekcijas izglītības iestāde kā institūts turpina pastāvēt, ir jāvērtē jautājumi par sociālās korekcijas izglītības iestādes atrašanās vietu, fiziskās vides uzlabošanu, atbilstoša personāla nodrošinājumu, kā arī normatīvās bāzes pilnveidi un sociālās korekcijas programmas pilnveidi.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.