Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadu vēlas padarīt pievilcīgāku

Vēloties Jelgavas novadā uzlabot pakalpojuma pieejamību, veicināt sakoptāku teritoriju un nodrošināt plašāku sabiedrisko aktivitāšu klāstu, Jelgavas novada pašvaldība 7.martā iesniegusi vairākus projektu pieteikumus biedrības Lauku partnerība “Lielupe” izsludinātajā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu konkursā “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas ieviešana  Jelgavas novadā,” informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pašvaldība izsludinātajā konkursā iecerējusi atbalstu gūt septiņiem dažādiem projektiem.  Zināms, ka projektu izvērtēšana ilgs četrus mēnešus, attiecīgi paredzot, ka apstiprināto projektu realizācija aizsāktos agrā rudenī. Ja pašvaldība atbalstu gūs visiem pieteiktajiem projektiem, tad projektu īstenošanai kopējais nepieciešamais pašvaldības līdzfinansējums būs 24 536 eiro, kuru paredzēts segt no projektiem paredzētā finansējuma apstiprinātajā 2022.gada pašvaldības budžetā.

Iecerētās projektu idejas:

Projekta “Āra trenažieru uzstādīšana Jelgavas novada ciemos” gaitā paredzēts uzstādīt 7-9 brīvdabas āra trenažierus Platones pagastā atpūtas laukumā pie Atspulgiem, Lielvircavā sporta laukumā pie skolas un Cenu pagasta Branku ciema Spartakā, nodrošinot iedzīvotājiem veselīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju pieejamību un piemērotus apstākļus aktīvai atpūtai svaigā gaisā. Šī ir iedzīvotāju virzīta iniciatīva, un projekta īstenošana uzlabotu ciematu potenciālu un pievilcību. Projektam nepieciešamās izmaksas ir 11 766,34 eiro (ELFLA līdzfinansējums 9900 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 1866,34  eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts “Telšu iegāde dažādu sabiedrisku aktivitāšu nodrošināšanai Jelgavas novadā” ir jaunatnes lietu koordinatoru virzīta iniciatīva, kas paredz iegādāties trīs 3x6m izmēra teltis jauniešu centru aktivitāšu un pasākumu nodrošināšanai vasarā. Iecerēts, ka teltis varētu izmantot arī citu novada aktivitāšu un pasākumu nodrošināšanai, piemēram, aktivitāšu centriem, uzņēmēju un mājražotāju tirdziņiem, bāriņtiesas pasākumiem, kā arī sporta un brīvdabas kultūras pasākumiem. Projekta pieteikums paredz, ka nepieciešamais finansējuma apmērs  ir 11 986 eiro (ELFLA līdzfinansējums 9900 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 2086 eiro).

Projekta pieteikums “Inventāra iegāde sportisko aktivitāšu dažādošanai iedzīvotājiem Jelgavas novadā” paredz iegādāties un uzstādīt iekštelpu sporta trenažierus novada sporta bāzēs, paplašinot iespējas novada iedzīvotājiem aktīvi un veselīgi pavadīt savu brīvo laiku. Iecerēts, ka Lielplatones pagasta sporta bāzē varētu uzstādīt kāju spēka trenažieri, Ozolnieku sporta skolā – skrejceļu, Glūdas pagasta sporta bāzē  – profesionālu daudzfunkcionālu trenažieri, savukārt Zaļenieku pagasta sporta bāzē – eliptisku trenažieri “BH Fitness”. Aprēķināts, ka projekta īstenošanai nepieciešami 12 087,34  eiro (ELFLA līdzfinansējums 9900 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 2187,34 eiro).

Projekta pieteikums “Digitālās sienas (spēles) iegāde un uzstādīšana interaktīvu aktivitāšu nodrošināšanai” paredz iegādāties un uzstādīt digitālo spēļu sienu Šķibes pamatskolā, tādējādi mērķtiecīgi veidojot attīstošu izglītības iestādes vidi un sekmējot audzēkņu socializēšanos un prasmju un iemaņu attīstību, kas pašlaik, pandēmijas laikā, ir sevišķi svarīgi.  Spēli  vienlaicīgi var spēlēt 4-5 dalībnieki, un jāuzsver, ka spēli būtu iespējams pārvietot  arī uz citām skolām. Projekta īstenošanai nepieciešamais finansējuma apmērs ir 11076,99 eiro (ELFLA līdzfinansējums 9900 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 1176,99 eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta “Ānes parka labiekārtošana, I kārta” ietvaros paredzēts izveidot gājēju celiņus Ānes parka bērnu rotaļu zonā. Paša parka izveide ir iedzīvotāju iniciatīva, ko uzsāka īstenot 2021.gadā. Jāteic, ka parks tiek veidots iepriekš neizmantotā teritorijā – pļavā-, ko nepieciešams labiekārtot, lai nodrošinātu ērtu piekļuvi uzstādītajām rotaļu iekārtām. Projekta īstenošanai nepieciešamais finansējuma apmērs ir 25 000 eiro (ELFLA līdzfinansējums 9900 EUR un pašvaldības līdzfinansējums  15 100 eiro).

Projekta pieteikums “Jelgavas novada dabas un kultūras vērtību atpazīstamības veicināšana” paredz nodrošināt Jelgavas novada kultūrvēsturisko objektu saglabāšanu, attīstību un popularizēšanu, izgatavojot un uzstādot jauna dizaina informatīvos stendus Vilces, Vircavas un Teteles muižu un parku teritorijās. Stendi funkcionētu kā nozīmīgs informācijas sniegšanas instruments uz kuriem izvietot konkrētās dabas un kultūras objektu vēsturi, fotogrāfijas un citu nozīmīgu informāciju. Šī projekta īstenošanai nepieciešamais finansējuma apmērs ir 10 345,50 eiro (ELFLA līdzfinansējums 9 310,95 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 1 034,55 eiro).

Projekta “Airēšanas slaloma laivu iegāde ūdens sporta aktivitāšu veicināšanai” ietvaros paredzēts airēšanās bāzei “Lejupes” Ozolniekos, kas izveidojusi  Iecavas upē airēšanas trasi, iegādāties sešas airēšanas slaloma laivas un sešus airēšanas slaloma airus. Projekta ideju izvirzīta, atsaucoties uz lielo iedzīvotāju pieprasījumu pēc konkrētā sporta veida, kam līdz šim trūcis ekipējums. Tāpat iecerēts, ka projekta īstenošana palīdzētu rosināt padziļinātu interesi par airēšanas slalomu. Projekta īstenošanai nepieciešamais finansējuma apmērs ir 10 870 eiro (ELFLA līdzfinansējums 9 783 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 1 087 eiro).

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.