Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pašvaldība līdzfinansēs apkaimju teritoriju attīstības idejas

Lai veicinātu iedzīvotāju savstarpējo sadarbību un aktīvu iesaistīšanos savas dzīvesvietas apkaimes labiekārtošanā un teritorijas attīstībā, Jelgavas pašvaldība sagatavojusi projektu konkursu. Tajā tiks aicinātas piedalīties gan nevalstiskās organizācijas, gan privātpersonas, kas ieinteresētas tuvākās apkaimes iedzīvotājiem aktuālu uz teritorijas labiekārtošanu un attīstību vērstu projektu realizēšanā. Šodien, 25.  martā, Jelgavas dome apstiprināja konkursa nolikumu, lai jau tuvākajā laikā varētu izsludināt projektu ideju iesniegšanu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegto ideju īstenošanai šogad pašvaldības budžetā paredzēti 30 tūkstoši eiro, savukārt nākotnē pašvaldība šim mērķim paredzēto finansējumu plāno palielināt. Darbu ar apkaimju ideju pieteicējiem koordinēs pašvaldības iestāde “Sabiedriskais centrs”.

Kā paredz apstiprinātais konkursa nolikums “Par līdzdalības projektu ideju īstenošanas konkursu”, tā mērķis ir veicināt Jelgavas apkaimju attīstību; pastāvīgi un mērķtiecīgi iesaistīt iedzīvotājus apkaimju attīstībā; radīt publiski pieejamus uzlabojumus pilsētvidē, veicinot iedzīvotāju sadarbību un radošumu. Vienlaikus pašvaldība iegūs atgriezenisko saiti par nepieciešamajiem pilsētvides uzlabojumiem, kas ir svarīgi jelgavniekiem.

Būtiski, ka konkursam iesniegto ideju varēs īstenot tikai uz pašvaldībai piederoša vai piekrītoša zemesgabala un apstiprinātie projekti pilnībā tiks finansēti no pašvaldības budžeta. Viena projekta īstenošanai paredzētais budžets ir ne vairāk kā 15 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējuma piešķiršanai tiek virzīti projekti, kas atbilst šādiem kritērijiem: projekta īstenošanas vieta ir sabiedrībai pieejama, publiskā lietošanā esoša ārtelpa; īstenojot projektu, tiek uzlabota apkaimes publiskā infrastruktūra, un šiem uzlabojumiem ir sabiedriski nozīmīga vērtība; projektam nedrīkst būt komerciāls, reliģisks vai politisks raksturs.

Pieteikumu dalībai konkursā, izvirzot savas idejas realizēšanai, varēs iesniegt gan fiziskas personas no 16 gadu vecuma, kuru pamata dzīvesvieta deklarēta Jelgavā, gan nevalstiskās organizācijas, kuru juridiskā adrese ir reģistrēta Jelgavā. Dalībai konkursā būs jāiesniedz projekta idejas pieteikums un citi nolikumā paredzētie dokumenti, piemēram, aizpildīta pieteikuma veidlapa, projekta skice (norādāmi visu projekta būtisko elementu izmēri (cm) un to izvietojums uz zemesgabala robežu plāna vai izdrukas no tīmekļvietnes www.topografija.lv, www.kadastrs.lv vai www.geolatvija.lv), vismaz viena vizualizācija, kurā uzskatāmi attēlots projekta īstenošanas rezultāts, plānoto izmaksu tāme.

Pēc tam, kad dome apstiprinājusi konkursa nolikumu, jau tuvākajā laikā tiks izsludināta projektu ideju pieteikumu pieņemšana. Paziņojums par konkursa izsludināšanu tiks publicēts pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv, kur būs norādīta pieteikumu iesniegšanas vieta, termiņš un pieejams arī konkursa nolikums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursam iesniegtos pieteikumus vērtēs komisija, kas tiks apstiprināta ar pašvaldības izpilddirektora rīkojumu. Iesniegto projekta ideju vērtēšana notiks divās kārtās – vispirms to atbilstība konkursa nolikumam un pēc tam projektu īstenošanas iespējamība.

Projektus, kuru īstenošana būs atzīta par iespējamu, komisija nodos balsošanai iedzīvotājiem. Balsošana par labāko projekta ideju, kas būtu jārealizē pilsētvidē, notiks pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv. Pēc tam, kad iedzīvotāji būs izteikuši savu viedokli, konkursa vērtēšanas komisija paziņos projekta idejas, kas tiks realizētas.

Tās īstenos pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” sadarbībā ar projekta idejas iesniedzēju.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.