Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pašvaldība oktobrī sāks pieņemt iesniegumus valsts atbalsta saņemšanai siltumenerģijas izmaksu segšanai

No 3. oktobra Jelgavas pašvaldība klātienē sāks pieņemt iesniegumus valsts atbalstam šai apkures sezonai – oktobrī atbalstam var pieteikties par iegādāto malku, granulām un briketēm. Savukārt elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv iesniegumu var iesniegt no 1. oktobra. Atbalstam par apkurei izmantoto elektroenerģiju varēs pieteikties no novembra. Pieteikšanās atbalstam turpināsies līdz pat nākamā gada pavasarim, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumus atbalstam pieņems Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, 2. kabinetā, pirmdienās no pulksten 13 līdz 19, otrdienās un trešdienās no pulksten 9 līdz 15, ceturtdienās no pulksten 9 līdz 17. No 3. oktobra konsultācijas pašvaldībā par atbalsta pieprasīšanu varēs saņemt arī pa tālruni 63005492.

Iesniegt iesniegumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, var mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks vai viņa pilnvarotā persona. Iesnieguma veidlapas būs pieejamas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā, kā arī elektroniski mājaslapā www.jelgava.lv.

Iesniegumā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, kontaktinformācija, bankas vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs, uz kuru pārskaitīt piešķirto atbalstu. Tāpat iesniegumā būs ietverts pašapliecinājums par attiecīgas apkures esību mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši iesniegumu atbalsta saņemšanai par minēto mājokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumam jāpievieno īpašuma tiesību apliecinoši dokumenti, piemēram, īres līgums. Savukārt, ja īpašuma tiesības apliecina Zemesgrāmata, tā nav jāuzrāda, jo pašvaldības speciālistiem ir pieeja Zemesgrāmatas informācijai. Lai saņemtu atbalstu, iesniegumam jāpievieno maksājumu apliecinoši dokumenti vai rēķins par apmaksāto elektroenerģiju. Izņēmums ir – par iegādāto malku līdz 31. augustam, par kuru nav saglabājies maksājuma čeks, – šajā gadījumā ir iespēja saņemt atbalstu bez maksājumu apliecinoša dokumenta 60 eiro apmērā.

Atbilstoši likumam, pašvaldībai iesniegums jāizskata 30 darbadienu laikā, pieņemot lēmumu par atbalsta piešķiršanu vai atteikumu. Ja atbalsts tiek piešķirts, tas minētajā laikā tiek pārskaitīts uz iesniedzēja norādīto konta numuru. Savukārt atteikuma gadījumā, kam biežākais iemesls varētu būt nepatiesu ziņu sniegšana vai neatbilstība atbalsta nosacījumiem, iesniedzējam uz norādīto adresi tiks nosūtīts paziņojums par atteikumu piešķirt atbalstu. To var pārsūdzēt 30 dienu laikā.

Ērti no oktobra valsts atbalstam varēs pieteikties arī elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv, tāpēc pašvaldība aicina jelgavniekus izmantot šo iespēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par vienu mājokli atbalstam var pieteikties ne biežāk kā vienu reizi mēnesī.

Tiem jelgavniekiem, kuriem apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde vai mājoklis tiek apkurināts ar dabasgāzi, valsts noteiktais atbalsts automātiski tiks iekļauts ikmēneša rēķinā, un tam atsevišķi nav jāpiesakās.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.