Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pašvaldība vairāku projektu realizēšanai ņems aizņēmumu Valsts kasē

Lai realizētu vairākus iecerētus projektus Jelgavā, izskatīšanai domē sagatavoti lēmumprojekti par ilgtermiņa aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē. Šodien lēmumprojekti apstiprināti Finanšu komitejā, bet par tiem vēl jālemj Jelgavas domes deputātiem 24. februārī, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvalde .

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Finanšu nodaļa informē, ka, lai īstenotu “Intereg” Latvijas-Lietuvas sadarbības projektu “Sociālam riskam pakļauto bērnu un jauniešu integrācija Jelgavas un Šauļu pilsētas pašvaldībās (Risk childre)”, kas paredz Loka maģistrālē 25 izbūvēt un aprīkot dienas centru sociālajam riskam pakļautajiem bērniem un jauniešiem un ieviest jaunus sociālos pakalpojumus šai mērķgrupai, Valsts kasē plānots ņemt aizņēmumu 297 000 eiro uz 20 gadiem. Jāpiebilst, ka jau ir noslēgts būvdarbu līgums ar SIA “Rimts”, kas uzvarēja iepirkumu konkursā, un ēkā sākti demontāžas darbi.

Lai ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu paaugstinātu energoefektivitāti daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Zirgu ielā 47A, tostarp samazinot siltumenerģijas patēriņu un ar to saistītās izmaksas pašvaldībai piederošajā ēkā, Valsts kasē pašvaldība plāno ņemt aizņēmumu 800 107,07 eiro uz 20 gadiem. Aizņēmums tiks sadalīts pa gadiem: 2022. gadā – 457 661,24 eiro, bet nākamgad – 342 445,83 eiro. Savukārt, lai nodrošinātu projekta “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu izveide Jelgavā” īstenošanu, kas paredz ēkas Zirgu ielā 47A pārbūvi, nepieciešams ņemt aizņēmumu Valsts kasē 2 658 700,97 eiro uz 30 gadiem, sadalot pa gadiem: 2022. gadā – 1 542 046,48 eiro, 2023. gadā – 1 116 654,49 eiro.   

Tāpat pilsētā tiek īstenots ERAF projekts “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā”, un, lai turpinātu darbus Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1, kur tiek veidota Dzīvesziņas un arodu sēta, kā arī izveidotu jaunas vēsturiskās ekspozīcijas Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, pašvaldība plāno ņemt ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē 513 312 eiro uz 30 gadiem.     

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē 207 256 eiro apmērā uz 10 gadiem paredzēts ņemt arī “Intereg” Latvijas-Lietuvas sadarbības projekta “Kopīga pārrobežu tūrisma piedāvājums “Saules ceļš” izveide” īstenošanai. Tā gaitā Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā plānots uzstādīt divas jaunas panorāmas kameras ar skārienjutīgu saules displeju, izvietot divus ekrānus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pilsētvidē izvietot divus jaunus interaktīvus āra stendus ar pilsētas karti, aktuālo tūrisma informāciju un informāciju par aktivitātēm pilsētā, kā arī uzstādīt jaunas tūrisma objektu norādes zīmes un izveidot jaunu kopīgu tūrisma piedāvājumu “Saules ceļš” Jelgavas, Šauļu un Jonišķu pašvaldībām.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.