Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pašvaldībai Loka maģistrāles projektā paredzēts piemērot finanšu korekciju 3,764 miljonu eiro apmērā

Loka maģistrāles projektā, kurā par prettiesisku atzīts Jelgavas pašvaldības lēmums par būvnieka izvēli, pašvaldībai paredzēts piemērot finanšu korekciju 3,764 miljonu eiro apmērā.

Loka maģistrāles projektā, kurā par prettiesisku atzīts Jelgavas pašvaldības lēmums par būvnieka izvēli, pašvaldībai paredzēts piemērot finanšu korekciju 3,764 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānotā finanšu korekcija ir 25% apmērā no iepirkuma rezultātā noslēgtā būvdarbu līguma attiecināmās daļas summas.

CFLA skaidro, ka tādējādi Jelgavas pašvaldībai atmaksājamā, ja finansējums avansa veidā jau saņemts, vai ieturētā, ja finansējums vēl nav saņemts, daļa veidos 3,764 miljonus eiro, tostarp Eiropas Savienības fondu finansējums – 3,199 miljoni eiro.

Oficiālu lēmumu CFLA plāno pieņemt janvāra laikā, tomēr pašvaldība par finanšu korekcijas apmēru informēta jau iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Augstāka tiesa (AT) atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību, līdz ar ko spēkā stājies Administratīvās rajona tiesas spriedumus, ar kuru par prettiesisku atzīts Jelgavas pašvaldības lēmums par Loka maģistrāles būvnieka izvēli. AT atzīst, ka domes kasācijas sūdzībā norādītie apsvērumi nerada šaubas par pārsūdzētā sprieduma tiesiskumu. Izskatāmajai lietai arī nav nozīmes judikatūras veidošanā. Tas bija pamats atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību.

Būvdarbus Loka maģistrālē personu apvienība “ReRe vide – Hidrostatyba” sāka 2018.gada rudenī, un 2020.gada beigās par teju 22 miljoniem eiro izbūvētā iela nodota ekspluatācijā. Tiesā par būvdarbu iepirkuma konkursa iznākumu vērsās cits tā dalībnieks – piegādātāju apvienība “Igate KT”.

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) 2018.gada vasarā divreiz vērtējis “Igate KT” sūdzības saistībā ar Jelgavas pašvaldības iepirkumu par Loka maģistrāles pārbūvi. Pirmajā reizē līgumu ar iepirkuma uzvarētāju IUB aizliedza slēgt, un pašvaldībai piedāvājumi bija jāizvērtē atkārtoti. Pēc atkārtotas piegādātāju apvienības sūdzības IUB pieņēma lēmumu lietvedību izbeigt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlāk “Igate KT” vērsās tiesā, bet 2019.gadā Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā “Igate KT” prasība pret IUB un Jelgavas domi tika noraidīta. Taču AT pēc “Igate KT” sūdzības tiesas lēmumu atcēla un nosūtīja atpakaļ pirmās instances tiesai.

Piegādātāju apvienība bija lūgusi tiesu atzīt par prettiesisku IUB 2018.gada 16.jūlija lēmumu par lietvedības izbeigšanu saistībā ar iepirkumu. Iesniegumā “Igate KT”, kurā ietilpst SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” un AS “Kauno tiltai”, apstrīdēja iepirkumā uzvarējušās personu apvienības “ReRe vide – Hidrostatyba” un tās nominētā atbildīgā būvdarbu vadītāja kvalifikācijas atbilstību iepirkuma prasībām. Tāpat “Igate KT” norādīja uz personu apvienības piedāvājumā iesniegto nepatieso informāciju, ko pats IUB jau iepriekš bija konstatējis, skaidrojot, ka “Hidrostatyba” samaksātais valsts sociālās apdrošināšanas maksājuma apmērs ir par 437 529 eiro mazāks nekā “Hidrostatyba” tehniskā piedāvājuma pielikuma formā norādītais.

Lietu no jauna izskatot Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā, secināts, ka Jelgavas pašvaldības iepirkuma nolikuma prasības attiecībā uz būvdarbu vadītāja pieredzi bija detalizētas, precīzi nosakot gan veicamo darbu veidu, gan apjomu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tādēļ pasūtītājai bija pienākums pārliecināties par prasītās pieredzes esību pēc būtības. Veiktā formālā amata pārbaude, lai gan tā skaidrojama ar pasūtītājas nostāju par prasības formālo raksturu, to nenodrošināja,” pausts tiesas spriedumā.

Līdz ar to tiesa atzinusi, ka pašvaldība pieļāva pārkāpumu, atzīstot uzvarējušā pretendenta piedāvājumu par atbilstošu atbildīgā būvdarbu vadītāja pieredzes prasībām. Tāpēc tiesa par prettiesisku atzinusi pašvaldības Iepirkumu komisijas lēmumu, izvēloties Loka maģistrāles būvnieku.

Taču tiesā ir noraidīts “Igate KT” pieteikums par IUB lēmumu atzīšanu par prettiesisku daļā, ar kuru atstāts bez izskatīšanas iesniegums saistībā ar betona bruģakmens atbilstību prasībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējās Loka maģistrāles pārbūves projekta izmaksas ir 21 679 350 eiro. No tām Kohēzijas fonda finansējums ir 12 795 946 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 564 527 eiro, bet pašvaldības finansējums – 8 318 877 eiro.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.