Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pašvaldības policijas darbinieki atgriezušies no pieredzes apmaiņas brauciena Kārmelā ASV

No pieredzes apmaiņas brauciena Jelgavas sadraudzības pilsētā Kārmelā (ASV) atgriezušies Jelgavas pašvaldības policijas darbinieki – nodaļas priekšnieks Alvis Ločmelis un inspektors Vilnis Neiders, kuri divu nedēļu garumā piedalījās Kārmelas policijas darba ikdienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldības policijas darbinieki Kārmelā piedalījās Policijas departamenta apmācībās, kurās bija iespēja iesaistīties patruļas darbā, apgūt šaušanu ar cita veida ieročiem, elektrošoka ierīces pielietošanu un tuvcīņas paņēmienus. Tāpat viņi apmeklēja K-9 mācības, kurās tiek trenēti dienesta suņi, kā arī piedalījās Kārmelas pilsētas Drošības dienā, devās uz apgabala cietumu, un bija iesaistīti arī cita veida aktivitātēs, kas saistītas ar policijas darbu. Pieredzes apmaiņas laikā Jelgavas pašvaldības policistiem pieņemšanu rīkoja Kārmelas pilsētas mērs, viņi apmeklēja arī pilsētas domes sēdi.

Pēc šīs vizītes Kārmelas Policijas departaments izteicis ieinteresētību turpināt pieredzes apmaiņas sadarbību, kas ļaus arī turpmāk Jelgavas pašvaldības policijas darbiniekiem apgūtu jaunas zināšanas un prasmes.

Jau 16. septembrī divi Kārmelas policijas departamenta darbinieki pieredzes apmaiņā ieradīsies Jelgavas pašvaldības policijā, lai divu nedēļu laikā līdzīgā veidā gūtu pieredzi un ieskatu par policijas darba ikdienu Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka policistu apmaiņas programma ir viena no Jelgavas un Kārmelas noslēgtās sadarbības programmas iniciatīvām, kuru attīstījis Latvijas Goda konsuls Indiānā un Jelgavas sadraudzības pilsētas Kārmelas sadraudzības komitejas prezidents Andris Bērziņš.

Lēmums par sadraudzības līguma slēgšanu starp Jelgavu un ASV pilsētu Kārmelu tika pieņemts pagājušā gada maijā, bet decembrī parakstīts līgums. Sadarbība starp Jelgavu un ASV pilsētu Kārmelu jau ir devusi rezultātus. Piemēram, pagājušajā gadā Jelgavas pilsētas slimnīca saņēma vērtīgu dāvinājumu no Indiana University Health ASV – medicīnas personāla apģērbu. Uz Jelgavu atceļoja 14 335 medicīnas apģērba vienības 286 000 eiro vērtībā. Saņemtais dāvinājums tika izdalīts gan slimnīcas, gan arī citās pilsētas ārstniecības iestādēs strādājošajiem darbiniekiem.

Bet šā gada maijā Kārmelas delegācija Jelgavā piedalījās pilsētas svētkos un kopā ar pašvaldības pārstāvjiem pārrunāja sadarbības aktualitātes. Tad apmeklēta arī Jelgavas Pašvaldības policija, kur delegācija iepazinās ar sabiedriskās kārtības specifiku un citiem drošības jautājumiem, kā arī pārrunāja tālāko sadarbību, kas nu rezultējusies ar policistu pieredzes apmaiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat šovasar Jelgavas Pilsētas bibliotēka saņēma Kārmelas sarūpētu grāmatu dāvinājumu.

Kārmela ir pilsēta Indiānā ar vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju, un tā kļuvusi par trīspadsmito Jelgavas sadraudzības pilsētu un pirmo sadraudzības pilsētu ASV. Ar Jelgavas sadraudzības pilsētām var iepazīties ŠEIT.

Informāciju sagatavoja Jelgavas valstpilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: Jelgavas pašvaldības policija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.