Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas peldētājiem Latvijas čempionātā 18 medaļas, tostarp četras zelta

Latvijas čempionāta medaļnieki.

32 Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēkņi aizvadītās nedēļas nogalē piedalījās Latvijas čempionātā, kas ar trīs dienu sacensībām norisinājās Valmieras Olimpiskā centra 25 metru peldbaseinā. Starplaikā viņiem pievienojās vēl četri jaunie jelgavnieki, lai startētu 9 līdz 12 gadu vecuma bērnu jeb sporta skolu jaunāko audzēkņu (MT3 grupu) sacensību finālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunie sacenšas peldētprasmē

MT3 grupu peldētāju čempionāts norisinājās divās kārtās: vispirms sešos reģionos priekšsacīkstes, pēc tam to uzvarētājiem un pēc rezultāta labākajiem – fināls. Pēc Izglītības ministrijas iniciatīvas Latvijas Peldēšanas federācijas paspārnē pirmo reizi rīkotā pasākuma mērķis – veicināt bērnu peldētprasmi, apkopot informāciju par to un veikt regulāru situācijas monitoringu. Deviņus līdz 10 gadus jaunie sportisti sacentās 200 metros brīvajā stilā, no kuriem 50 bija jāveic peldējumā uz muguras, bet 11–12 gadus sasniegušajiem šī distance bija jāveic četru peldēšanas stilu kompleksā. No Zemgales sacensībām finālam bija kvalificējušies Timurs Kolosovs, Una Millere, Pauls Kažociņš un Edvards Deičmans. Līdz goda pjedestālam Valmierā aizcīnījās Timurs, ieņemot 2. vietu jaunākajā grupā, un Una, kas bija trešā ātrākā starp vecākajām meitenēm.

Tituli un medaļas Latvijas čempionātā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Uz Latvijas čempionātu līdz ar savām trenerēm bija devušies mūsu labākie peldētāji, un gandrīz visi iekļuva fināla peldējumos,” JSPS direktore Zelma Ozoliņa nosauc arī finālistu skaitli – 27.

Spožākos panākumus trīs zelta medaļu vērtībā guva Jevgēņijs Boicovs, uzvarot 50 un 100 metru brasa distancēs individuāli un arī 4×100 metru kompleksa stafetē kopā ar Kristianu Brenču, Eliju Aleksejevu un Denisu Petrago. 100 metros brasā Jevgēņijs sasniedza arī sacensību trešo augstvērtīgāko rezultātu pēc Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) punktu tabulām, un skolas direktore lēš, ka līdz ar to audzēkņu iekšējā konkurencē pusgada vērtējumā viņš patlaban izvirzījies augstvērtīgāko rezultātu guvēju saraksta galvgalā.

Vienu zelta un divas sudraba medaļas individuāli nopelnīja Laura Šinkus, krājumu papildinot ar bronzas godalgu stafetē. 400 metros sudrabu izcīnījušais Nikolass Deičmans savukārt laboja Jelgavas rekordu 15–16 gadu vecuma grupā, kas 22 gadus bija piederējis viņa tētim Guntaram Deičmanam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jevgēņija un Nikolasa trenere ir Astra Ozoliņa, Lauras – Anželika Paegle, līdz Latvijas čempionāta medaļām aizcīnījās arī kolēģu Ingas Arnītes un Jeļenas Visockas audzēkņi.

JSPS medaļnieki Latvijas čempionātā

Zelts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jevgēņijs Boicovs – 50 un 100 m brass

Laura Šinkus – 50 m uz muguras

4×100 m kompleksa stafetes komanda (Kristians Brenčs, J.Boicovs, Elijs Aleksejevs, Deniss Petrago)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sudrabs

Kristians Brenčs – 50, 100 un 200 m uz muguras

Nikolass Deičmans – 400 m komplekss

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laura Šinkus – 50 m brīvais stils, 100 m uz muguras

Nikola Elpe – 400 m brīvais stils

4×200 m brīvā stila stafetes komanda (J.Boicovs, Roberts Gūtmanis, E.Aleksejevs, Artis Jurgens)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4 x 200 m brīvā stila stafetes komanda (Anastasija Fortele, Marta Upeniece, Anna Geraseva, Ance Aināre)

4 x 100 m MIX kompleksa stafetes komanda (L.Šinkus, J.Boicovs, E.Aleksejevs,

Renāte Artamonova)

4 x 100 m brīvā stila stafetes komanda (N.Deičmans, D.Petrago, Sergejs Židkovs,

J.Boicovs)

Bronza

Kristīne Zinoviča – 50 m uz muguras

Nikolass Deičmans – 200 m komplekss

4×100 m brīvā stila stafetes komanda (L.Šinkus, R.Artamonova, A.Fortele, N.Elpe)

Foto: JSPS

Latvijas čempioni Jevgēņijs Boicovs un Laura Šinkus.
MT3 grupas sacensību finālisti: no kreisās – Edvards Deičmans, sudraba medaļnieks Timurs Kolosovs, bronzas medaļniece Una Millere un Pauls Kažociņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.