Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pilī notiks bezmaksas ekskursijas

No 16. līdz 19. septembrim 28. reizi norisinās tradicionālās Eiropas kultūras mantojuma dienas ar šī gada tēmu “Atbildība par nākotni”. Pasākumu laikā interesenti varēs piedalīties izzinošās aktivitātēs un apmeklēt apskates objektus visā Latvijā, tostarp Baltijā lielāko baroka pērli – Jelgavas pili, informē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pilī bezmaksas aktivitātes norisināsies 16. un 17. septembrī, kad interesentiem būs iespēja iepazīties ar Jelgavas pils vēstures ekspozīciju, vēstures līkločiem un attīstības spilgtākajiem notikumiem no pulksten 10 līdz 17, savukārt pulksten 11 un 14 gida pavadībā varēs izstaigāt arī Jelgavas pils iekštelpas.

Jelgavas pils kādreiz bijusi Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, kas ir ievērojamā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli agrīnā perioda lielākais darbs un viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Tā celta Kurzemes un Zemgales hercogam Ernstam Johanam Bīronam, divos būvperiodos (1738-1740) un (1762-1772) 13. gs. Livonijas ordeņa pils vietā. Jelgavas pils ir arī lielākais arhitektūras piemineklis Baltijas valstīs. Jāatzīmē, ka 2020. gada izskaņā noslēdzās apjomīgi atjaunošanas darbi Jelgavas pilī, kas vienlaikus ir arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) galvenā ēka. Atjaunošanas darbu galvenais mērķis bija saglabāt pils kultūrvēsturiskā pieminekļa statusu, padarīt tās ēku energoefektīvu un videi draudzīgu.

Eiropas kultūras mantojuma dienas kopš 1985. gada kopīgi organizē Eiropas Savienība un Eiropas Padome. Tās ir populārāko Eiropā svinēto kultūras pasākumu vidū. Pasākumu laikā durvis ver tūkstošiem pieminekļu un objektu, daži no kuriem parasti ir slēgti sabiedrībai visu atlikušo gadu. Tā iedzīvotajiem ir iespēja bezmaksas apmeklēt muzejus, uzzināt par savu kopīgo kultūras mantojumu un palīdzēt saglabāt Eiropas mantojumu pašreizējām un nākamajām paaudzēm. Eiropas kultūras mantojuma dienas ļauj katru gadu vairāk nekā 20 miljoniem personu apmeklēt tūkstošiem tādu objektu, kuri ir pieejami tikai retu reizi, un piedalīties unikālos pasākumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgava.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.