Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Gundegas Zikmanes akvareļu izstāde

No 4. oktobra Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Gundegas Zikmanes akvareļu izstāde “Lai arī rudens…”.Jau trešo reizi G.Zikmanes darbu izstāde ir skatāma Jelgavā. Pirmo reizi izstāde notika 2013.gadā, bet otro reizi – 2015.gadā ar nosaukumu “Trīs māsas. Gundega, Lolita un Ritma. Glezniecība”. Ar jaunāko izstādi visi interesenti varēs iepazīties Jelgavas Pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā, bibliotēkas darba laikā, visa mēneša garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G.Zikmane dzimusi 1939.gada 26.septembrī Rīgā. Tēvs Eduards Zikmanis bija gribējis iestāties Latvijas Mākslas akadēmijā, taču naudas trūkuma dēļ šo nodomu īstenot nevarēja, toties viņa trīs meitas Gundega, Lolita un Ritma ir mākslinieces. 1959.gadā pabeigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas tekstilmākslas nodaļu. Turpat visu mūžu Gundega strādājusi kombinātā “Māksla” – sākumā par batikotāju, vēlāk pie telpu noformēšanas.

Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados māksliniece savam priekam pievērsās akvarelim, tomēr izstādēs nepiedalījās. Deviņdesmitajos gados viņa iestājās Torņkalna Lutera draudzē un tās mākslinieku grupā, kas rīkoja izstādes. Tā 1997.gadā Gundega pirmo reizi rādīja atklātībā savus ļoti rūpīgi nostrādātos angļu akvareļus. 

Kopš 20. gadsimta sešdesmito gadu sākuma G. Zikmane nodarbojas arī ar rakstniecību, publicēdamās žurnālos “Zvaigzne”, “Dadzis” un citos. 1972.gadā beigusi Maksima Gorkija Literatūras institūtu Maskavā. Iznākuši divi stāstu krājumi “Kuģi aiziet jūrā” (1973) un “Vārti ir vaļā” (1978). 2022.gadā apgāds “Laika grāmata” izdevis viņas apceru krājumu “Gleznošana brīvā dabā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Informāciju sagatavoja: Māris Brancis, Jelgavas Mākslinieku biedrības priekšsēdētājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.