Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas poliklīnikā pieejams jauns datortomogrāfijas pakalpojums, pagaidām tikai par maksu

Jelgavas poliklīnika uzsākusi nodrošināt datortomogrāfijas pakalpojumus. Daudzslāņu datortomogrāfija (CT) ir moderna attēlu diagnostikas metode, kurā tiek iegūti daudzi izmeklējamās ķermeņa daļas diagnostiski šķērsgriezuma attēli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pateicoties datortomogrāfijas iekārtai Jelgavas poliklīnikā, pilsētā ir būtiski pieaugusi datortomogrāfijas pakalpojuma kā ātras un informatīvas rentgenizmeklēšanas metodes pieejamība. Tā kā iekārtu esam nodrošinājuši tikai šogad, tās sniegtajiem pakalpojumiem vēl nav piešķirtas valsts finansētās pacientu kvotas. Tas nozīmē, ka uz doto brīdi datortomogrāfija Jelgavas poliklīnikā būs pieejama tikai par samaksu, bet valsts apmaksātos pakalpojumus varēs saņemt, tiklīdz tiks piešķirtas valsts finansētās kvotas uz doto izmeklējumu,” stāsta Jelgavas poliklīnikas vadītāja Kintija Barloti.

Daudzslāņu datortomogrāfija ir viena no nozīmīgākajām izmeklējumu metodēm dažādu saslimšanu diagnostikā. Pateicoties iekārtu ātrai darbībai, īsā laikā var veikt izmeklējumu dažādos laika intervālos un izvērtēt vēdera asinsvadus, kā arī aknas asinsapgādi, kad iespējams izvērtēt aknas veidojumus, kuri ir konstatēti kādā no iepriekšējiem izmeklējumiem, skaidro poliklīnika.

Daudzslāņu datortomogrāfija ļauj arī iegūt aizkuņģa dziedzera augstas kvalitātes vairāku plakņu trīsdimensiju attēlus, kam ir būtiska loma aizkuņģa dziedzera vēža diagnostikā, plānojot operatīvu terapiju. Datortomogrāfijā labāk redz kortikālo kaulu (kaula cietā daļa), tā ļauj precīzāk izvērtēt dažādus svešķermeņu lokalizāciju, kaulu fragmentus, šķembas, īpaši metāla struktūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmeklējumu var veikt pacientiem ar implantētām medicīniskām iekārtām, kā sirds stimulatori, dažādi magnētiski asinsvadu klipi vai nervu stimulējošām ierīcēm.

Izmeklējuma laikā pacients tiek novietots uz speciāla galda, kurš izmeklējuma laikā iet cauri panelim ar rotējošu rentgenstaru spuldzi. Izmeklējums visbiežāk ilgst dažas sekundes. Jonizējošā starojuma deva, ko datortomogrāfijas izmeklējuma laikā saņem pacients, ir ļoti maza.

Šāda veida izmeklējumu neveic grūtniecēm. Ja nepieciešams izmeklējums ar kontrastvielas ievadīšanu vēnā, pirms tam jāveic iepriekšēja sagatavošanās mājās, par ko pacientu informēs pieraksta laikā.  

Ierodoties uz izmeklējumu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.