Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas poliklīnikas darbinieki izgatavo ierakumu sveces un aicina ziedot Ukrainai medicīniskās iekārtas

Karš Ukrainā apvienojis ļaudis, kurus vieno kopīga vēlme palīdzēt daudz cietušajiem līdzcilvēkiem. Jelgavas poliklīnika uzsākusi ierakumu sveču izgatavošanas un medicīnisko iekārtu ziedošanas akciju, lai palīdzētu arī turpmāk nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumus kara pārņemtajā valstī kā kaujās ievainotajiem, tā civiliedzīvotājiem. Atbalsta akcijas iniciatīvai tiek aicināta pievienoties ikviena veselības aprūpes iestāde Latvijā. Ierakumu sveces un medicīniskais aprīkojums tiks apkopots un nosūtīts uz Ukrainu līdz Ziemassvētkiem, informē Jelgavas poliklīnika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man kā profesionālai mediķei sāp sirds par to, cik nežēlīgi un vardarbīgi tiek iznīcināta veselības aizsardzības infrastruktūra Ukrainā un līdz ar to arī iespēja sniegt tik nepieciešamo medicīnisko palīdzību civiliedzīvotājiem un militārpersonām. Tiesa, šajos apstākļos pat svešinieki ir sākuši darboties kā vienots pulksteņa mehānisms, jo runa ir par palīdzības sniegšanu līdzcilvēkiem.

Jelgavas poliklīnika ziedo pati un aicina arī citas medicīnas iestādes pārskatīt savu medicīnisko aprīkojumu un padomāt, kas no tā būtu noderīgāks kolēģiem Ukrainā. Ņemot vērā pastāvīgos elektrības pārrāvumus, iespējams, tas ir kaut kas, ko paši vairs neizmantojam, piemēram, mehāniski vadāmas medicīniskās iekārtas, ko var regulēt bez elektrības pieslēguma. Sadosimies rokās un ziedosim medicīnisko aprīkojumu, lai sniegtu savu palīdzības artavu karā cietušajiem,” stāsta Kintija Barloti, Jelgavas poliklīnikas vadītāja.

Līdz šim savu atbalstu šai akcijai izteikušas Liepājas psihiatriskā klīnika “Piejūras slimnīca”, kā arī Jelgavas psihoneiroloģiskā slimnīca “Ģintermuiža”, ziedojot slimniekiem gultas, savukārt akcijas iniciatore Jelgavas poliklīnika ziedos Ukrainai ginekoloģisko izmeklējumu krēslu un slimnīcas gultas. Poliklīnikas darbinieki vienojušies pulcēties arī īpašā brīvprātīgo darbnīcā, kuras ietvaros izgatavos ierakumu sveces. Īpašās sveces, kas tiek izgatavotas no tukšām konservu kārbām, parafīna un gofrēta kartona nepieciešamas, lai Ukrainas karavīri ierakumos varētu sasildīties, bet iedzīvotāji, kuri palikuši bez elektrības, varētu vismaz uzvārīt tēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierakumu sveču un medicīnisko iekārtu ziedošanas akcija tiek koordinēta sadarbībā ar Elmāru Pļaviņu, Nacionālo bruņoto spēku vecāko ekspertu starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos. “Saites starp Latviju un Ukrainu ir ļoti ciešas, tāpēc mums ir jāturpina ukraiņiem palīdzēt un atbalstīt. Šobrīd nozīme ir katram ziedojumam, jo tie iedrošina turpināt cīņu. Ukraiņiem ceļā uz uzvaru ļoti svarīgi ir ne tikai ieroči un tehnika, ko piegādā daudzas pasaules valstis, bet arī salīdzinoši mazās un neatsveramās praktiskās lietas – tai skaitā medicīnas preces un arī ierakumu sveces. Tas ir nenovērtējami, ka mēs varam viņiem dot iedrošinājumu, ka ukraiņi nav pamesti vieni. Mums ir svarīgi apzināties, ka mūsu praktiskā palīdzība Ukrainai palīdz aizsargāt arī Latvijas brīvību,” uzsver Elmārs Pļaviņš.

Medicīnas iestādes, kas vēlas pievienoties palīdzības akcijai, aicinātas sazināties ar Undīni Šulcu, Jelgavas poliklīnikas darbnieci, zvanot uz tālruņa numuru 28708564. Savukārt ar papildu informāciju par Ukrainas veselības aprūpes iestādēm nepieciešamo medicīnisko aprīkojumu var iepazīties Ukrainas Veselības ministrijas mājaslapā en.moz.gov.ua.

Foto: Jelgavas poliklīnikas publicitātes/Māris Lazdāns

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.