Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas sieviešu invalīdu biedrība “Zvaigzne” negaida uz pašvaldības dotu mājvietu

VĒL AIZVIEN biedrība “Zvaigzne” rosās Pasta ielā 44. Fotogrāfijā daļa no “Zvaigznes” izturīgās komandas, kas labdarības akcijā vāca pārtiku Ukrainai. Tā sadarbībā ar Latvijas Baptistu draudžu savienību nogādāta adresātam. Foto: biedrība “Zvaigzne”

“Mums pieņemamas līdzšinējās telpas Pasta ielā 44, bet pašvaldības Sabiedriskā centra nams, uz kuru pašvaldība rosina pārcelties, nav pielāgots cilvēkiem ar speciālajām vajadzībām un atrodas pārāk neizdevīgā vietā. Turp doties nevēlamies. Esam sākuši sadarbību ar Krievu baptistu draudzi, kas mājo Mātera ielā 56a, netālu no mūsu līdzšinējās mājvietas. Tur mums piedāvā apmesties, ja mājvieta Pasta ielā 44 būs jāatstāj,” “Ziņām” stāsta sieviešu invalīdu biedrības “Zvaigzne” vadītāja Dzintra Saulkalne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīst, ka jautājums par “Zvaigznes” atrašanās vietu saasinājies pirms dažām nedēļām, kad biedrība saņēma pilsētas mēra Andra Rāviņa parakstītu vēstuli. No tās var secināt: tā kā “Zvaigzne” nav pieņēmusi Jelgavas pašvaldības piedāvātās telpas Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8, tai jārēķinās, ka biedrības līdzšinējās telpās Pasta ielā 44 var būt apgrūtināta piekļuve, jo tur plānots remonts, bet “nākotnē pēc remontdarbu veikšanas pašvaldībai piederošās telpas Pasta ielā 44 plānots izmantot citu pašvaldības funkciju veikšanai”.

Savukārt domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne informē, ka nākamnedēļ tiks noslēgts līgums ar būvnieku par tualetes pārbūvi Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8. Drīzumā tiks pārbūvēta arī ietve pie šī nama. Tad objekts atbildīs vides pieejamības prasībām. R.Vectirāne uzskata, ka jāturpina sarunas ar “Zvaigzni”, lai nonāktu līdz labākajam risinājumam.

Mēra vietniece atzīst, ka vides pieejamību jautājums Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā skar jebkuru personu ar speciālajam vajadzībām, ne tikai “Zvaigznes” dalībnieces, un ka pašvaldība iespēju robežās aprīko savā pārziņā esošās ēkas atbilstoši prasībām. Piemēram, šogad tiks izbūvēts lifts pilsētas bibliotēkā, un drīz tam jābūt izbūvētam arī Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8.

Visu rakstu lasiet 31.marta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.