Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas skolās mācības sākuši Ukrainas bērni un jaunieši

Turpinoties kara bēgļu plūsmai no Ukrainas, Jelgavas skolās ir uzņemti vairāk nekā 40 bērni un jaunieši. Jelgavas pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza teic, ka jaunuzņemto ukraiņu skolēnu skaits ir augošs. Visvairāk viņu ir skolās, kuras īsteno mazākumtautību izglītības programmas. Tā Pārlielupes pamatskolā pirmdien pirmā mācību diena bija diviem pirmsskolas vecuma bērniem un vēl 23 skolēniem no 1. līdz 9. klasei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā pēc uzņemto Ukrainas skolēnu skaita ir 5. vidusskola. Jelgavā ukraiņu jaunieši sākuši mācības arī skolās, kas īsteno mācību programmas tikai valsts valodā – Jelgavas tehnikumā, Amatu vidusskolā, 4. vidusskolā, kā arī Spīdolas Valsts ģimnāzijā.

4. vidusskolas direktors Agris Celms zz.lv teica, ka otrdien skolā bija uzņemti trīs Ukrainas skolēni – 1., 7. un 9. klasē , un iespaids par viņiem ir ļoti pozitīvs.

“Zināms, ka bērniem būs grūti mācīties latviešu valodā. Taču mēs pilnīgi pieņemam vecāku un pašu jauniešu izvēli par latviešu skolu,” teic direktors A.Celms. Direktors piebilst, ka Ukrainas kara bēgļu uzņemšana skolā ir audzinoša latviešu skolēniem, aicinot būt līdzcietīgiem un atbalstošiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Amatu vidusskolu par savējo tagad sauc ukraiņu jaunieši Ilona Koļesņikova un Bogdans Skribņiks. Viņi dzimtenē mācījušies pavārmākslu, un vēlas to turpināt arī Latvijā. “Pavāru izglītība visā pasaulē ir līdzīga, esmu bijusi pieredzes apmaiņas braucienā Ukrainā, Jelgavas brāļu pilsētā Ivanofrankivskā. Tur māca gandrīz to pašu, ko mēs,” teic Amatu vidusskolas direktore Edīte Bišere. Amatu vidusskolā uzņemtie jaunieši Ukrainā līdztekus pavāra specialitātei ir apguvuši arī konditora specialitāti. Direktore piezīmē, ka pavāru kursa vadītāja Ligita Ziemele ir viena no vadošajām lietpratējām saldo ēdienu gatavošanā, un tas ir cieši saistīts ar konditora specialitāti.

Vairāk lasiet 24. marta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.