Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas skolās problēmas rada augstā saslimstība ar Covid-19 pedagogu vidū

Saslimstība ar Covid-19 šobrīd ir augusi visās vecuma grupās, bet visvairāk – 10–19 gadus veco iedzīvotāju vidū, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, komentējot epidemioloģisko situāciju Jelgavas izglītības iestādēs, atzīst, ka saslimstība gan pedagogu, gan darbinieku, gan izglītojamo vidū ir mainīga, taču ar augošu tendenci. Visbūtiskāk mācību procesa norisi ietekmē saslimstība pedagogu vidū, kā dēļ skolas nevar nodrošināt visu mācību stundu norisi.

G.Auza atzīst, ka situācija gan skolās, gan pirmsskolas izglītības iestādēs strauji mainās. “Piemēram, piektdien situācija bija viena, bet pirmdien jau pavisam cita – saņēmām ziņas par vēl vairākiem Covid-19 pozitīviem gadījumiem, kas būtiski ietekmē skolu un arī bērnudārzu darbu. Šobrīd Covid-19 nav skāris tikai vienu skolu, pārējās saslimuši ir gan darbinieki, gan skolēni, savukārt pirmsskolā tikai trīs pašvaldības bērnudārzos no 11 neviena grupa nav karantīnā,” stāsta G.Auza.

Pārvaldes vadītāja skaidro, ka sarežģītākā situācija šobrīd ir Jelgavas 4. vidusskolā, kur ir visvairāk pozitīvo Covid-19 gadījumu un visvairāk klašu atrodas karantīnā. “Mācību process tiek turpināts attālināti vai daļēji attālināti, taču kopumā situācija skolās ir sarežģīta, jo ir ļoti augsta saslimstība tieši pedagogu vidū, līdz ar to atsevišķas skolas nevar nodrošināt visu mācību stundu norisi,” skaidro G.Auza, norādot, ka skolas katru situāciju cenšas risināt individuāli, izvērtējot savas iespējas. Jāpiebilst gan, ka skolotāji, kuri noteikti kā Covid-19 pozitīvo personu kontaktpersonas, katru dienu izglītības iestādē veic paštestu un darbu turpina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Izglītības pārvaldes datiem, 25. janvārī no 175 klasēm karantīnā atrodas 18 klases 1.–6. klašu grupā, septiņas no 101 klases 7.–9. klašu grupā un viena klase no 45 10.–12. klašu grupā. Pašvaldības bērnudārzos karantīnā ir 27 grupas no 103, bet privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs no 49 grupām karantīna noteikta 10 grupām. Taču jāuzsver, ka situācija strauji mainās.

Aizvadītajā nedēļā pilnībā attālināti izglītības process notika 17 izglītības iestādēs, aģentūru LETA informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga.

No 17.janvāra līdz 21.janvārim pilnībā attālināti mācības notika 12 vispārējās izglītības iestādēs – piecās pamatskolās, četrās vidusskolās, divās sākumskolās un vienā ģimnāzijā. Tāpat attālinātās mācības notika vēl divās pirmsskolas izglītības iestādēs, divās speciālās izglītības iestādēs un vienā profesionālās ievirzes mūzikas un mākslas izglītības iestādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pirmsskolas izglītībā piecgadniekiem un sešgadniekiem Covid-19 dēļ karantīnā visvairāk bija devusies daļa grupas no bērnudārziem Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā un Ogres novadā.

Kopumā Latvijā pirmsskolas izglītības līmenī piecgadniekiem un sešgadniekiem saslimšanas ar Covid-19 dēļ karantīna bija noteikta 4,05% bērnudārzu grupu. Vēl 6,06% bērnudārzu grupu karantīna bija noteikta daļēji. Šie abi rādītāji ir augstāki nekā iepriekšējā nedēļā.

Pamatizglītības līmenī attālinātajās mācībās visvairāk bija nosūtīti Rīgas, Daugavpils, Jelgavas, Liepājas un Ogres novada skolu 1.-6.klašu skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja iepriekš kopumā pamatizglītības posmā attālināti mācījās 5,92% no visa klašu skaita, tad pagājušajā nedēļā jau 18,12%.Savukārt vēl 4,38% klašu attālināti mācījās daļa skolēnu.

Savukārt vidējo izglītību visvairāk attālināti apguva daļa Rīgas skolēnu. Visā Latvijā attālinātās mācības bija noteiktas 10,81% no klašu skaita un vēl 9,5% gadījumos – daļai no klasēm, kas bija lielāki rādītāji nekā iepriekšējā nedēļā.

Attālinātās mācības bija noteiktas arī daļā profesionālās izglītības iestāžu. Pamatizglītībā 24 gadījumos attālināti mācījās daļa klases un 65 gadījumos – visa klase, savukārt vidējā izglītībā attālinātās mācības noteiktas 138 klasēm pilnībā, kā arī 39 klasēm – daļēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk attālināti profesionālo izglītību apgūst Rīgas un Siguldas novadu skolēni – visa klase gan pamatizglītībā, gan vidējā izglītības līmenī.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.