Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas skolās sākas 6.–8. klases skolēnu pieteikšanās nodarbinātībai vasaras brīvlaikā

Arī šovasar Jelgavas pašvaldība skolēniem no 13 līdz 18 gadiem nodrošinās iespēju brīvlaikā strādāt. Šonedēļ skolās sākusies pašvaldības vispārējo izglītības iestāžu 6.–8. klases izglītojamo pieteikšanās nodarbinātības programmai vasarā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos darbam, šo klašu skolēniem savā izglītības iestādē ir jāiesniedz aizpildīts un vecāka vai likumiskā pārstāvja parakstīts iesniegums. Savukārt 9.–11. klases skolēnu pieteikšanās vasaras nodarbinātībai sāksies 11. aprīlī, un to varēs izdarīt, izvēloties vakances Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) mājaslapā www.zrkac.lv.  

Vasaras nodarbinātībai skolā var pieteikties 6.–8. klases skolēni, kuri mācās Jelgavas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs un Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu ir deklarējuši ne vēlāk kā šā gada 1. janvārī. Lai pieteiktos vasaras nodarbinātības programmai, skolēnam jāaizpilda pieteikums, kas, vecāka vai likumiskā pārstāvja parakstīts, jāiesniedz skolas sekretārei vai sociālajam pedagogam. Pieteikuma forma pieejama ŠEIT, bet skolēni to var saņemt arī skolā. 6.–8. klases skolēnu pieteikšanās vasaras nodarbinātībai turpināsies līdz 3. maijam, bet pēc tam saņemtie pieteikumi tiks izvērtēti.

13 un 14 gadus veci skolēni varēs strādāt četras stundas dienā divas nedēļas mēnesī, bet 15 gadus veci skolēni šajā klašu grupā strādās sešas stundas dienā trīs nedēļas mēnesī. Darba vietas minēto klašu skolēniem nodrošinās pašvaldības iestādes, un strādāt skolēni varēs no 6. jūnija līdz 26. augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

25. martā Jelgavas domes sēdē apstiprināta jauna redakcija noteikumiem, kā pilsētā tiks organizēta skolēnu vasaras nodarbinātība. Proti, jaunāko klašu skolēniem (6., 7. un 8. klase) vasaras nodarbinātība tiks organizēta tāpat kā līdz šim, un to koordinēs Jelgavas Izglītības pārvalde. Savukārt jau otro gadu ir mainīta vasaras nodarbinātības kārtība 9., 10. un 11. klases skolēniem. To koordinē ZRKAC, un galvenais mērķis ir pietuvināt vasaras nodarbinātību reālam darba tirgum, jauniešu iecerēm par nākotnes karjeru un profesiju. Līdzīgi kā pieaugušie meklē darbu, skatoties vakances, arī vecāko klašu skolēniem būs piedāvātas vakances dažādos uzņēmumos, iestādēs, biedrībās un kapitālsabiedrībās. Jāpiebilst, ka jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem varēs strādāt sešas stundas dienā trīs nedēļas mēnesī.

Galvenās izmaiņas nodarbinātības noteikumos – vasaras nodarbinātības programmā 9.–11. klašu grupā varēs iesaistīties Jelgavā deklarēti skolēni, kuri mācās jebkurā vispārizglītojošā skolā, taču skolēns divus gadus pēc kārtas nedrīkstēs būt nodarbināts pie viena un tā paša darba devēja.

Līdz 8. aprīlim ikviens uzņēmums aicināts iesniegt vakances 9.–11. klašu skolēniem, nosūtot pieteikumu (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pasta adresi birojs@zrkac.jelgava.lv, pa pastu vai iesniedzot klātienē ZRKAC. Plašāk par to – ŠEIT. 11. aprīlī uzņēmēju piedāvātās vakances tiks publicētas mājaslapā www.zrkac.lv, un no 11. līdz 26. aprīlim skolēni varēs iesniegt savu pieteikumu nodarbinātības programmai. Līdz 11. maijam pieteikumi tiks izvērtēti, bet līdz 20. maijam paziņoti rezultāti. 23. maijā sāksies līgumu slēgšana ar darba devējiem, bet strādāt skolēni varēs no 6. jūnija līdz 26. augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pašvaldība skolēnu nodarbinātībai šogad budžetā paredzējusi vairāk nekā 105 000 eiro, un tas darbu ļaus nodrošināt apmēram 450 jauniešiem.

Ar noteikumiem “Kārtība, kādā organizējama izglītojamo nodarbinātība vasaras brīvlaikā Jelgavas valstspilsētā” var iepazīties ŠEIT.

Foto: no Jelgavas pašvaldības arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.