Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas skolēniem pasniedz Izglītības kvalitātes balvu

Mācību gads ir noslēdzies, un skolēni saņēmuši liecības. Trešdien Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pilsētas vispārējo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuru vidējā atzīme ir vismaz 8,5 balles, pirmajās četrās skolās pasniedza Izglītības kvalitātes balvu. To šogad saņems 591 skolēns no 7. līdz 12. klasei, tostarp profesionālo skolu audzēkņi, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar augstāko vidējo vērtējumu – 10 balles – šo mācību gadu noslēguši trīs jaunieši, un viņi iegūst arī īpašu balvu – to pēc savas iniciatīvas Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš pasniedz skolēnam, kurš mācību gadu noslēdzis ar izcilību jeb vidējo atzīmi 10 balles.

Trešdien sveikti Jelgavas Pārlielupes pamatskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Valsts ģimnāzijas teicamnieki, ceturtdien tiks sumināti Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas un Amatu vidusskolas labākie, bet pirmdien – Jelgavas Centra pamatskolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas un Jelgavas tehnikuma teicamnieki.

Visvairāk skolēnu, kuriem vidējais vērtējums mācību gadā ir virs 8,5 ballēm, sveikti Jelgavas Valsts ģimnāzijā – 283 skolēni no 7. līdz 12. klasei. Skolas direktore Inese Bandeniece atklāj, ka no viņiem 103 liecībās vidējā atzīme ir 9 balles un vairāk, bet 17 liecībās vidējās vērtējums mācību priekšmetos ir tikai 9 un 10 balles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis mācību gads nebija viegls. Daļu no tā mācījāmies attālināti, daļu klātienē, un patiesi ceru, ka ar šo semestri esam atgriezušies ierastajā ritmā. Šajā mācību gadā ģimnāzijā paaugstinājām vērtēšanas prasības – vidējā atzīme uz augšu tika noapaļota tikai no 0,65 un vērtējumu kādā mācību priekšmetā varēja uzlabot tikai trīs reizes gadā – pirms jaunā gada, martā un mācību gada noslēgumā. Neskatoties uz stingrajiem noteikumiem, kādiem ir jābūt Valsts ģimnāzijā, mums veicies ļoti labi – vidējais vērtējums visā skolā ir 8,08 balles,” tā skolas direktore, sakot paldies par darbu, ieguldījumu savā izaugsmē katram ģimnāzijas audzēknim un vēlot arī nākamajā mācību gadā izvirzīt augstus mērķus.

Visaugstākais vidējais vērtējums Jelgavas Valsts ģimnāzijā – 9,58 balles – ir Marijai Zagorskai, kura mācās 10. klasē. “Esmu čakla un mērķtiecīga. Vienmēr gribas būt labākajai un sasniegt pēc iespējas vairāk. Pats svarīgākais ir nepadoties arī tad, ja kaut kas nesanāk. Arī man ne viss padodas un sanāk ar pirmo reizi, taču es nepadodos un eju uz labāku rezultātu. Man labi padodas matemātika un bioloģija, kur arī man ir augstākais vidējais vērtējums – 10 balles. Esmu sapratusi – ja kaut kas nepadodas, man ir vēl lielāka motivācija mācīties un strādāt, lai tas tā nebūtu. Tāds kā dzinulis,” atzīst Marija, kura brīvajā laikā dejo deju studijā “Intriga” un savas prasmes papildina angļu valodas privātstundās. “Svarīgākais ir laika plānošana, un man mācības vienmēr bijušas pirmajā vietā, jo zinu, ka tas ir ieguldījums manā nākotnē,” atzīst Marija. Viņa apsver iespēju pēc vidusskolas studēt medicīnu.

“Svarīgākais ir centība un mērķtiecība. Vēl otrā semestra sākumā mana vidējā atzīme bija nedaudz virs 8,4 ballēm, taču sev izvirzīju mērķi – es iegūšu Izglītības kvalitātes balvu. Tad nu centīgi strādāju, lai mans vidējais vērtējums būtu augstāks par 8,5 ballēm. Tas attaisnojās, un šo mācību gadu noslēdzu ar vidējo atzīmi 8,67,” stāsta Valsts ģimnāzijas 10. klases skolniece Violeta Bogdanova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trīs pilsētas skolēni šo mācību gadu noslēdz ar augstāko vidējo vērtējumu – 10 balles. Viens no izcilniekiem ir Jelgavas Pārlielupes pamatskolas 8. klases skolēns Pāvels Baks, kurš uz pasākumu skolā gan nevarēja ierasties, bet vēl divi izcilnieki mācās Jelgavas tehnikumā – 2. kursa studente Evelīna Frīdenberga-Tomaša un 2. kursa students Dāgs Neliuss. Viņi tiks sveikti pirmdien. 

Šie trīs izcilnieki saņem arī īpašu balvu, ko pēc savas iniciatīvas Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš pasniedz skolēnam, kurš mācību gadu noslēdzis ar izcilību jeb vidējo atzīmi 10 balles. Šī ir trešā reize kopš Izglītības kvalitātes balvas iedibināšanas 2012. gadā, kad domes priekšsēdētājs pasniedz arī šo balvu. Pirmo reizi tā pasniegta 2019. gadā, otro – 2020. gadā, bet trešo – šogad.

Izglītības kvalitātes balvu – 75 eiro – šajā mācību gadā kopumā saņems 591 izglītojamais no vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā A.Rāviņš pasniedza balvu Zemgales reģionālā skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākuma “Cits bazārs” pilsētas simpātijai. Dāvanas ar Jelgavas simboliku saņēma ģimnāzijas SMU “Takeit”, kas piedāvā sildošās termokrūzes, kas nodrošina, ne tikai siltuma uzglabāšanu, bet arī iespēju uzsildīt šķidrumu no auksta uz siltu. Krūze lietojama bez vadu klātbūtnes, enerģiju iegūst no uzlādējama akumulatora. SMU darbojas Beāte Sannija Aploka, Kārlis Lipšāns, Ivonna Paegle un Adrians Dāgs Veismanis, bet komadu konsultēja skolotājs Matīss Rihards Vilcāns.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.