Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas slimnīca iegādājusies trīs jaunas medicīnisko izmeklējumu iekārtas

Turpinot attīstīt tehnoloģisko nodrošinājumu un darbā ieviešot jaunākās paaudzes izmeklējumu tehnoloģijas, SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” Diagnostiskās radioloģijas nodaļai iegādājusies trīs jaunas iekārtas – jaunākās paaudzes datortomogrāfu, rentgena aparātu un ultrasonogrāfijas iekārtu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga atklāj, ka tehnoloģijas, tostarp izmeklējumu iekārtas medicīnas nozarē, attīstās ļoti strauji. Jelgavas slimnīca jaunākās paaudzes medicīnas iekārtas iegādājusies par piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem no neparedzētiem gadījumiem, un tas ir ļoti būtisks ieguvums tik plaša profila reģiona slimnīcai, kāda ir Jelgavā.

K.Smilga norāda, ka jaunās paaudzes tehnoloģijas pavērs plašākas un kvalitatīvākas iespējas gan ārstēt jau esošos pacientus, ātrāk un precīzāk nosakot diagnozi, it īpaši insulta un politraumu gadījumā, gan attīstīt un paplašināt ambulatori sniegto pakalpojumu klāstu, tostarp kardioloģiskajiem izmeklējumiem.

Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs Edmunds Kalniņš stāsta, ka iepriekšējais datortomogrāfs slimnīcā labi kalpojis astoņus gadus un ir morāli novecojis. “Šobrīd savā īpašumā esam ieguvuši jaunākās paaudzes 64 slāņu datortomogrāfu “GE”, kas plaša profila reģionālajai slimnīcai ir optimāls variants. Uz tā var veikt visdažādākos izmeklējumus – galvas, muguras, plaušu, vēdera dobuma, mazā iegurņa, asinsvadu un citus. Atšķirībā no iepriekšējā datortomogrāfa, šis ir jaudīgāks un daudz ātrāk apstrādā informāciju, līdz ar to vairs nebūs negaidītu pārtraukumu tikai tāpēc, ka aparāts informācijas apjoma dēļ ir pārkarsis un tam jāatdziest, ar jauno aparātu varēsim veikt dažādas izmeklējumu rekonstrukcijas, lai iegūtu papildu informāciju. Piemēram, vizualizēt jebkura veida audus, lai detalizēti redzētu asinsvadu izmeklējumus, vai nav izveidojies trombs,” stāsta E.Kalniņš, papildinot, ka jaunā aparāta papildu ieguvums ir arī automatizēta pozicionēšanas sistēma – ar 3D kameru aparāts pats, vadoties pēc ievadītās informācijas, pielāgo cilvēka pozīciju, lai veiktu konkrētās ķermeņa daļas izmeklējumu. Jāpiebilst, ka Baltijas valstīs ir tikai divi šādi aparāti – Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā un tagad arī Jelgavas slimnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Datortomogrāfijas izmeklējumi slimnīcā šobrīd gan nav pieejami. “Jaunais aprāts ir uzstādīts, un šobrīd tiek saslēgtas visas sistēmas, aprāts kalibrēts, pārbaudīti parametri. Tiklīdz tiks veiktas visas nepieciešamās pārbaudes, dokumentāciju iesniegsim izvērtēšanai Radiācijas drošības centram, lai saņemtu licenci darbam ar jauno iekārtu. Pēc tam pie mums ieradīsies datortomogrāfa ražotājfirmas pārstāvis, kurš apmācīs personālu. Jelgavas slimnīca strādā diennakts režīmā, un arī šis pakalpojums ir jānodrošina diennakts režīmā, tāpēc apmācības nepieciešamas deviņiem radiologa asistentiem un četriem ārstiem radiologiem,” skaidro E.Kalniņš.

Jaunās iekārtas nogādāšana slimnīcā bijis sava veida izaicinājums, proti, datortomogrāfa ievērojamā izmēra dēļ tas ar tehniku iecelts pa 4. stāva gaiteņa lielo logu. “Slimnīcas gaitenī tika izņemts logs, lai nogādātu lejā veco iekārtu un ieceltu jauno iekārtu. Tas bija zināms izaicinājums,” skaidro K.Smilga. Viņš norāda, ka līdzšinējo datortomogrāfu plānots uzdāvināt Jelgavas poliklīnikai, tādējādi tiks paplašināta šī pakalpojuma pieejamība mūsu pilsētā. Līdz šim datortomogrāfijas izmeklējumi bija pieejami tikai Jelgavas slimnīcā un SIA “Zemgales veselības centrs”. 

Līdz ar datortomogrāfu piegādāts arī jaunākās paaudzes “Siemens” rentgena aparāts un modernākā “Canon” ultrasonogrāfijas iekārta ar sešām zondēm, kas ļauj izmeklēt cilvēka ķermeni gan no iekšpuses, gan ārpuses. “Rentgena aparāts slimnīcas ikdienā ir neaizstājams. Mums līdz šim bija divi rentgena aparāti, un vienu no tiem, kas slimnīcā kalpoja jau astoņus gadus, iemainījām pret jaunāku. Tā lielākais pluss ir automātiskā pozicionēšanas sistēma, kas atvieglos izmeklējuma veikšanu, piemēram, pacientiem, kuri nevar pagriezties vai nevar piecelties. Radioloģijas asistents šo aparātu varēs pielāgot katram konkrētam cilvēkam,” stāsta nodaļas vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka zināmu laiku aizņems jauno aparātu salāgošana ar datubāzēm “Ārsta birojs” un “DataMed”, kurās vienkopus tiek glabāta informācija par personai veiktajiem izmeklējumiem.

Nodaļas vadītājs atzīst, ka svarīgākais šobrīd ir palaist datortomogrāfu un rentgena aparātu. Jaunā ultrasonogrāfijas iekārta tiks pieslēgta mazliet vēlāk.

Lai gan šobrīd norit jauno iekārtu kalibrēšana un gaidāma darbinieku apmācība, rentgena un ultrasonogrāfijas izmeklējumi slimnīcā nav pārtraukti, tie tiek nodrošināti ar līdzšinējām iekārtām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020. gadā slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļai tika iegādāts jaunākās paaudzes mamogrāfs ar augstākas izšķirtspējas monitoriem.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.