Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas slimnīcā mazo pacientu ārstēšanu vēl nodrošina dienas stacionārā

Jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā samazinās, taču minimāli sarūk slimnīcās nonākušo Covid-19 pacientu skaits, līdz ar to Jelgavas pilsētas slimnīcā vēl tiek saglabāta Covid-19 nodaļa, kas izvietota Bērnu nodaļas telpās. Tikmēr medicīniskā palīdzība mazajiem pacientiem Jelgavas slimnīcā tiek nodrošināta dienas stacionārā, kas atvērts katru darbdienu no pulksten 9 līdz 15, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat slimnīcā tiek nodrošināta diennakts neatliekamā medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā. Lai bērns saņemtu medicīnisko palīdzību dienas stacionārā, jāvēršas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, kur pediatrs novērtēs bērna veselības stāvokli un sniegs rekomendācijas par turpmāko ārstēšanu. Ja būs nepieciešama diennakts medicīniskā uzraudzība, pacients tiks novirzīts uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.
Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga stāsta, ka katru darbdienu stacionārā uzturas un palīdzību saņem apmēram pieci seši bērni, tikpat tiek apkalpoti ambulatori.   

Bērniem palīdzība dienas stacionārā tiek sniegta katru darbdienu no pulksten 9 līdz 15. Tajā var saņemt konsultācijas, ja nepieciešams, uzsākt terapiju, piemēram, inhalācijas, intravenozas sistēmas, kā arī veikt analīzes un izmeklējumus diagnozes precizēšanai.

Ja bērnam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, vecākiem jāvēršas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, kur mazo pacientu apskatīs pediatrs, izvērtējot, kāda ārstēšana ir nepieciešama. Pediatrs arī noteiks, vai pietiek ar ārstēšanos mājās, ievērojot ārsta rekomendācijas, vai jāārstējas dienas stacionārā, vai vajadzīga diennakts uzraudzība, ko nodrošinās Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Bērniem palīdzība Jelgavas slimnīcā tiek sniegta visu diennakti. Izvērtējot situācijas nopietnību, vecākiem vai nu jāizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, vai pašiem jāvēršas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā jebkurā diennakts laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārstēšanai dienas stacionārā nevajag ģimenes ārsta nosūtījumu, jo nepieciešamību izvērtēs slimnīcas Uzņemšanas nodaļas pediatrs.

Ja bērnam ir stipra vemšana vai caureja, Jelgavas slimnīca vecākus pēc palīdzības aicina vērsties uzreiz Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tās ir infekciju slimības, un zarnu vīrusi ir ļoti lipīgi. Slimnīcā dienas stacionārā nav iespējas šādus pacientus izolēt no pārējiem. Tāpat dienas stacionārā neuzņem bērnus ar apstiprinātu Covid-19 infekciju līdz slimības 7. dienai, taču bērnu vecākiem mediķi var sniegt konsultāciju, lai palīdzētu saprast – jādodas ārstēties uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā vai var turpināt terapiju mājās.

“Mēs ļoti ceram, ka pandēmija mazināsies un saruks arī pacientu ar Covid-19 diagnozi skaits slimnīcās, kas Bērnu nodaļai jau drīzumā ļaus atgriezties līdzšinējās telpās. Pēc mūsu prognozēm, tas varētu notikt maijā,” tā K.Smilga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu nodaļa Jelgavas slimnīcā ir slēgta kopš pagājušā gada 19. oktobra, kad tur izvietoti Covid-19 pacienti.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.