Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas slimnīcā šogad pirmais dzimušais puika ir pirmais 2022. gadā dzimušais bērns Latvijā

Dati liecina, ka 1. janvārī pulksten 00.46 Jelgavā piedzimušais puisītis Martins ir pirmais šogad dzimušais bērniņš ne tikai Jelgavā, bet visā Latvijā.

Jelgavas pilsētas slimnīca apkopojusi Latvijas slimnīcu statistiku par pirmajiem šogad dzimušajiem bērniņiem. Dati liecina, ka 1. janvārī pulksten 00.46 Jelgavā piedzimušais puisītis Martins ir pirmais šogad dzimušais bērniņš ne tikai Jelgavā, bet visā Latvijā, informē Jelgavas valstspilsētas Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. janvārī tikai četras minūtes vēlāk, pulksten 00.50, piedzima pirmais šā gada mazulis Jūrmalas slimnīcā – meitenīte Eva, bet Rīgas Dzemdību namā pirmais bērniņš – puisītis – šogad piedzima 1. janvārī pulksten 01.11. Ceturtais šogad Latvijā dzimušais bērniņš Ogres rajona slimnīcā pasaulē nāca 1. janvārī pulksten 01.16, savukārt piektais piedzima pulksten 02.25 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā.

Pirmais mazulis, kurš 2022. gadā piedzima Jelgavas pilsētas slimnīcā, ir puisītis Martins. Viņš pasaulē nāca 1. janvārī pulksten 00.46. Martins piedzima 3,290 kilogramus smags un 55 centimetrus garš un ir pirmais bērns jelgavnieku Jūlijas un Pāvela Lazučonoku ģimenē. Pavisam Jelgavas slimnīcā jaunā gada pirmajā dienā piedzima divi mazuļi – Martins un meitenīte, kuras mājas ir Dobelē.

Jāpiebilst, ka Jelgavas pilsētas slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā 2021. gadā kopumā piedzimuši 848 mazuļi – 427 meitenes un 421 zēns, tostarp divi dvīņu pāri. Bet 2020. gadā Jelgavas slimnīcā piedzima 911 mazuļi – 445 meitenes un 466 zēni, tostarp pieci dvīņu pāri. Jelgavas slimnīcā pasaulē nākuši gan mazie jelgavnieki, gan arī bērni, kuru mājas ir tuvākajos novados un pilsētās.

Foto: Jelgavas valstspilsētas arhīvs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.