Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienības sākušas darbu Stacijas ielā 13

Pēc ēkas pārbūves darbu Stacijas ielā 13 sākušas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienības. Tur atgriezies dienas centrs “Atbalsts” un no Zirgu ielas 47A, kur šobrīd norit rekonstrukcija, pārcēlies Sociālās un medicīniskās aprūpes centrs un Sociālo pakalpojumu centrs bērniem. Darbu jaunajās telpās sākusi arī Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļa, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat pašvaldība ir noslēgusi īres līgumu un izīrējusi vienistabas un divistabu dzīvokļus jelgavnieku ģimenēm, kuras gaidīja rindā uz pašvaldības palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā. Līgums noslēgts arī ar divām personām, kuras dzīvo servisa dzīvokļos, kas pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. 

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Elita Krūmiņa skaidro, ka pārvaldes struktūrvienības ir apdzīvojušas jaunās telpas un pieņem klientus. Sakārtotās, modernās un daudz plašākās telpās atgriezies arī dienas centrs “Atbalsts”, kurā tiek nodrošināta sociālā aprūpe, sociālā rehabilitācija un brīvā laika pavadīšanas iespējas pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, lai veiksmīgāk un pilnvērtīgāk integrētos sabiedrībā.

Dienas centru “Atbalsts” ik dienu apmeklē 18 klienti, taču līdz ar pārcelšanos uz jaunajām telpām centrā var uzņemt vēl 17 klientus. Ģimenes, kurās ir pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem, aicinātas vērsties dienas centrā “Atbalsts” Stacijas ielā 13 vai zvanīt pa tālruni 63026161, 63026930.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai raitāk noritētu ēkas Zirgu ielā 47A rekonstrukcija, uz Stacijas ielu 13 pārcelts Sociālās un medicīniskās aprūpes centrs, kas veic sociālo darbu un iesaistās vispārējo funkcionālo ierobežojumu izvērtēšanas procesā pensijas vecuma personām, organizē un nodrošina sociālās aprūpes pakalpojumu pieejamību pilngadīgām personām, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Jelgavā.

Uz rekonstruēto ēku ir pārcēlusies arī Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļa, kas līdz šim strādāja Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9. “Izvērtējot pārvaldes telpu kapacitāti un plānojot mūsu darbu, šī nodaļa ir ieguvusi plašākas un modernākas telpas Stacijas ielā 13.

Ņemot vērā izmaiņas normatīvajos aktos, paredzam, ka rudens un ziemas sezonā krietni pieaugs to iedzīvotāju skaits, kuri līdz ar energoresursu cenu būtisku sadārdzinājumu varēs pretendēt uz mājokļa pabalstu. Līdz ar to pieaugs pārvaldes darba apjoms, un pārvaldes darbiniekiem tiks atvēlētas arī līdzšinējās Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļas divas telpas,” skaidro E.Krūmiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēka Stacijas ielā 13 rekonstrukcijas gaitā ieguvusi pavisam citu veidolu. Līdzšinējā kopmītņu tipa ēkā ir izveidoti 28 vienistabas un divistabu īres dzīvokļi un četri servisa dzīvokļi, kas pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Pašvaldības īpašumu pārvaldē norāda, ka pašvaldība izsūtījusi uzaicinājumus īrēt dzīvojamo platību Stacijas ielā 13 tiem iedzīvotājiem, kuri gaida rindā uz pašvaldības palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā. “Līdz šim uz noteiktu laiku esam noslēguši īres līgumu ar teju 20 ģimenēm, un tās jaunajā miteklī jau ir iekārtojušās. Izīrēti ir arī divi servisa dzīvokļi, bet no divām personām ar funkcionāliem traucējumiem atbilde vēl tiek gaidīta,” stāsta pārvaldes vadītājas vietnieks Dzīvojamā fonda sektora vadītājs Edijs Mercs, piebilstot, ka šobrīd īrei paredzēti 25 vienistabas un divistabu dzīvokļi, jo trijos uz Zirgu ielas 47A rekonstrukcijas laiku izvietotas Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienības.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.