Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja: Sociālo darbinieku trūkums ir valsts līmenī risināms jautājums

Sociālo darbinieku trūkums ir valsts līmenī risināms jautājums, sabalansējot prasības un atalgojumu, intervijā aģentūrai LETA atzina jaunā Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja, bijusī valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa sacīja, ka Jelgavā, tāpat kā citviet, ir jūtams sociālo darbinieku trūkums. taču tas esot valsts līmenī risināms jautājums.

“Es esmu ļoti racionāls un pragmatisks cilvēks. Padomāsim loģiski, paskatīsimies uz tām prasībām, kas izvirzītas sociālajam darbiniekam, uz darba slodzi. Un no otras puses paskatīsimies uz to atlīdzības apmēru, kas valsts līmenī sociālajiem darbiniekiem ir noteikts. Un tad, manuprāt, nav par ko brīnīties,” pauda Krūmiņa.

Viņa sacīja, ka valsts līmenī risināms jautājums ir, kā sabalansēt prasības, kas izvirzītas sociālajiem darbiniekiem, ar to atlīdzības līmeni, ko viņi saņem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nekādi brīnumi nenotiks, nu neradīsies cilvēki, ja šis jautājums netiks risināts jau valsts līmenī un panākts tas, ka tik tiešām cilvēki ir ieinteresēti šo darbu veikt,” uzskata iestādes vadītāja.

Pārvaldē ir 58 sociālā darba speciālisti un papildus tam 11 brīvas vakances, un ir ļoti liela problemātika tās nodrošināt.

“Mēs redzam, ka nevaram nokomplektēt štatus, mēs redzam, ka darbiniekus ļoti ietekmēja Covid-19 situācija. Tas rezultējās ar to, ka esošie cilvēki ir noguruši, viņi ir strādājuši paaugstinātas slodzes apstākļos un turpina strādāt, jo nekas jau nav mainījies, jo tagad ir jānodrošina visa palīdzība, kas ir nepieciešama Ukrainas bēgļiem,” sacīja Krūmiņa.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.