Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Ozolnieku vidusskolas skolnieces – Gustavam Zemgalam veltītā eseju konkursa uzvarētājas

Gustavam Zemgalam (1871–1939) veltītais eseju konkurss jauniešiem bija turpinājums izcilā sabiedriskā darbinieka un politiķa, otrā Latvijas Valsts prezidenta 150. jubilejas pasākumiem. Konkursa mērķis bija veicināt interesi par Valsts prezidentu Gustavu Zemgalu un viņa laikabiedriem mūsdienu skolu jauniešos, aicinot tos domāt par vērtībām, ko Latvijas valsts veidotāji sava mūža laikā aizstāvēja un apliecināja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eseju konkursam kopumā tika iesūtīti 66 darbi no 44 Latvijas skolām, kuru vidū izceļas Jelgavas jaunieši. Galvenā balva (500 eiro) tika piešķirta Aknīstes vidusskolas 10. klases skolniecei Martai Annijai Mažeikai, 2. vieta (300 eiro) – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniecei Kristīnei Bumbierei, bet 3. vieta (200 eiro) – Ozolnieku vidusskolas 9. klases skolniecei Madarai Sirvidei.

Konkursa ideju bija izlolojuši Gustava Zemgala pēcteči, kas ar Latvijas Universitātes (LU) Fonda starpniecību arī sarūpēja balvu fondu 1000 eiro apmērā. Konkursā piedalījās arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija ar 9 esejām, Jelgavas 4. vidusskola ar 3 darbiem, pa vienai esejai saņemts no Jelgavas 5. un Mūzikas vidusskolas. Eseju autoru vidū ir 57 vidusskolas posma un deviņi 9. klašu audzēkņi.

Žūrijas komisija, izvērtējot iesūtītos darbus, atzinīgi vērtēja autoru prasmi ne tikai strādāt ar vēstures literatūru un avotiem, bet arī pamatot domas un spriedumus, Labākie darbi bija gana atšķirīgi gan pieejas, gan satura ziņā, taču vienlaikus apliecināja jauniešu spēju atrast savu vēstījuma valodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu organizēja Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) sadarbībā ar LU Fondu, Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrību un LU Vēstures un filozofijas fakultāti.

Uzrunājot eseju konkursa noslēguma pasākuma dalībniekus, Gustava Zemgala mazmazdēls Mārtiņš Andersons teica: “Katrai paaudzei ir savi laikmeta izaicinājumi un uzdevumi mūsu valsts stāstā. Manam vecvectēvam un viņa laikabiedriem nācās piedzīvot Latvijas demokrātijas dzimšanu, izcīnīšanu un izveidi. Viņu bērnu piedzīvoja tās zaudēšanu; jūsu vecāki pirms 30 gadiem tās atdzimšanu. Un kāds ir jūsu un manas paaudzes uzdevums? Manuprāt, mums ir pienākums Latvijas demokrātiju aizsargāt, lai nodotu to nākošajai un aiznākošajai paaudzei. Ar pašreizējiem notikumiem Ukrainā, valstī, kas arī nesen svinēja savu 30 gadu neatkarības atjaunošanas jubileju, mēs šo paaudzes pienākumu redzam tiešā veidā. Demokrātija nenotiek ar vienu svinīgu aktu vai fotogrāfiju. Demokrātija ir process, svēta, dārga lieta, kas nepārtraukti ir jākopj un jāaizsargā.”

17 labāko eseju autori maijā tiks aicināti uz noslēguma pasākumu klātienē, visi eseju konkursa dalībnieki kopā ar skolotājiem vai ģimeni būs gaidīti Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā un saņems muzeja sarūpētu balvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa organizētāji pateicas ikvienam konkursa dalībniekam un skolotājiem, vecākiem, kas atbalstīja jauniešus radošajā vēstures izziņas un izpratnes procesā!

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.