Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Sv.Annas baznīcā izskanēs mūzika no filmas “Dvēseļu putenis” ērģelēm ar četriem sitaminstrumentālistiem

Vēl nedzirdētā sastāvā – ērģeles ar četriem sitaminstrumentālistiem – 30. jūlijā pulksten 12 Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskā baznīcā ar diviem pasaules pirmatskaņojumiem turpināsies koncertu cikls “Ritmu viļņi” informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ērģelnieces Ilonas Birģeles un sitaminstrumentu ansambļa “Riga Percussion” kopīgi veidotā unikālā un nedzirdētā latviešu kamermūzikas programma spoži jau izskanējusi Rīgā un Sesavā, bet augusta vidū koncertcikls turpināsies arī Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā un noslēgsies Nautrēnu Sv. Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā. Koncertā tiks atskaņota pasaulslavenās Amerikā dzīvojošās komponistes Lolitas Ritmanis mūzika no filmas “Dvēseļu putenis” neierastā izpildījumā, informē Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskā baznīcā.

“Riga Percussion” mūziķi meklē jaunu, interesantu un Latvijā vēl nebijušu muzikālo skanējumu, tādējādi koncertprogrammā “Ritmu viļņi” apvienojot daudzveidīgu sitaminstrumentu un majestātisko Ilonas Birģeles ērģeļu spēli. Ideja radās, pamatojoties uz faktu, ka ērģeles ar varenajām, krāšņajām un plaša spektra skanējuma iespējām var  aizvietot veselu orķestri, izņemot tieši sitaminstrumentu tembrus. Ar kamermūzikas projektu orķestra “Rīga” sitaminstrumentu ansamblis sadarbībā ar latviešu komponistiem un, godinot jubilāri Lolitu Ritmanis, vēlas iepazīstināt klausītājus ar inovatīvu, nedzirdētu un jaudīgu repertuāru. Programmas saturā ir ietverts vēstījums – ar ticības spēku un lūgšanu par mieru pasaulē.

Koncertā “Ritmu viļņi” skanēs divi izvērstas formas jaundarbi – Santas Ratnieces “Polonya” un Mārtiņa Miļevska “Ritmic Waves”. Skaņdarbā “Polynya” izveidojas dažādas saspēles starp daudziem sitamajiem instrumentiem un dažādiem ērģeļu reģistru tembriem. Savukārt “Ritmic Waves” ir ceļojums sevī. Jaunu pasauļu un bezgalīgu iespējamību atklāšana, nojaucot vecos stereotipus, dogmas un aizspriedumus pašam pret sevi. Pulsa un ritma apzināšanās sevī un sev apkārt it visā. Šajā skaņdarbā ērģelēm ir mazliet netipiska loma – kopā ar dažādiem sitaminstrumentiem, veidot ritmisku un dažkārt perkusīvu saspēli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stiprinot sabiedrības nacionālo identitāti un atspoguļojot šobrīd pasaulē skarbo kara tēmu, koncertā “Ritmu viļņi” skanēs izcilās komponistes Lolitas Ritmanis mūzika no filmas “Dvēseļu putenis”. Pārlikumu šim koncertu ciklam sadarbībā ar L.Ritmani ir radījusi komponiste Dzintra Kurme-Gedroica. Plašais sitaminstrumentu klāsts un ērģeļu tembru iespējas kopējā saspēlē rada dažādu raksturu un tēlu skaņu un ritmu laukus. Koncertā skanēs arī A.Vivaldi un J.S.Baha mūzikas pērles, un, protams, neiztrūks arī atraktīvs un jaudīgs bungu solo.

Ilona Birģele ir aktīvi koncertējoša  un plaši atpazīstama latviešu ērģelniece, festivāla “Latvija – ērģeļu zeme” dibinātāja.

“Riga Percussion” ir četru sitaminstrumentālistu nesen izveidots ansamblis, tajā darbojas Virdžīnija Laube–Vītiņa, Mārtiņs Miļevskis, Normunds Everts un Valters Līcis. Visi ikdienā strādā profesionālajā orķestrī “Rīga” un ir ar lielu pieredzi aktīvi darbojoties arī citos, dažādu mūzikas žanru projektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieeja koncertā ir par ziedojumiem.

Projektu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, “Latvijas Valsts meži”, Rēzeknes novada Nautrēnu apvienības pārvalde, Nautrēnu Romas katoļu draudze, Kārsavas pilsēta.

Organizē: biedrība mūzikas aktivitātēm “Pleno”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.