Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Sv. Annas draudzes rīkotā ikgadējā Annas diena šogad norisināsies 24. jūlijā

“Visi, ko Tēvs man dod, nāks pie manis; un kas pie manis nāk, to es laukā nedzīšu.” / Jāņa evaņģēlijs 6:37/ Ar šādu devīzi Jelgavas Sv. Annas draudze šogad rīko tradicionālās Annas dienas svinības, kas sāksies ar dievkalpojumu baznīcā 24. jūlijā pulksten 10, informē Jelgavas Sv. Annas evaņģēliski luteriskās draudzes lietvede Inese Preikša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāpēc tieši šāda devīze? Šis Jāņa evaņģēlija pants no Bībeles ir Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) 2022. gada lozungs, kas ved mūs cauri šim Tā Kunga žēlastības gadam.

Pēc baznīcas rīcībā esošajiem datiem, šajā draudzē iesvētīti vai kļuvuši par draudzei piederīgiem, ir gandrīz vesels tūkstotis. Regulāro baznīcā notiekošo dievkalpojumu svinētāju skaits nav ne tuvu šim tūkstotim, bet gribētos. Liels prieks ir par katru, kurš svētdienās ir draudzes kopībā, ka joprojām var dzīvot un sekot Kristus augšāmcelšanās notikumam.

Iemesli var būt ļoti dažādi, kāpēc draudzes locekļi attālinās no dievkalpošanas. Ja neesi pabijis baznīcā jau ilgāku laiku, var rasties un bieži vien rodas tāda kā kauna sajūta – sak, ko tad nu vairs, “ es taču te tik sen neesmu bijis!” Bet, Jēzus saka: “kas pie manis nāk, to es laukā nedzīšu” neatkarīgi vai dievkalpojumā esi bieži, vai neesi bijis ilgāku laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Un tieši Annas dienas svinības var kļūt par pamudinājumu, lai atkal kļūtu par aktīvu draudzes locekli. Svētki ir katrs dievkalpojums, bet Annas diena, ko draudzē jau daudzus gadus atzīmē tuvāk kalendārā atzīmētajām “Annām” esošajā svētdienā, ir īpaši skaists notikums.

Pēc dievkalpojuma paredzēta pulcēšanās baznīcas dārzā, kur saviesīgā pasākumā, kā liecina daudzu gadu pieredze, vienmēr atrodas ko darīt kā lieliem, tā maziem. Būs gan izklaides, gan neliela iepazīšanās ar kapelānu kalpošanas nozīmīgumu, gan kopīga dziedāšana. Lai nesaskumst tie, kas nav tieši piederīgi Jelgavas Sv. Annas draudzei – laipni aicināts ikviens.

Šī gada svētki īpaši arī ar to, ka LELB šogad svin 100 gadu jubileju. Jelgavas Sv. Annas prokatedrālē varēs turpināt skatīt Mārtiņam Luteram un viņa reformācijas idejai veltītu ceļojošo izstādi. Lai svētki izdodas, ceram uz Jūsu līdzdalību!

Foto: publicitātes un jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.