Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas tehnikums pulciņos skolēniem piedāvā iepazīt profesiju

Lai iepazītu profesijas, kuras var apgūt Jelgavas tehnikumā, 7.–9. klašu skolēniem arī pavasara semestrī ir iespēja tehnikumā bez maksas apmeklēt profesionālos interešu pulciņus. Katrs pulciņš ilgst aptuveni divus mēnešus – tās ir astoņas pusotru stundu garas tikšanās reizes, kurās skolēni, praktiski darbojoties, gūst ieskatu konkrētajā specialitātē. Pulciņiem iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu mērķis ir palīdzēt pamatskolu audzēkņiem, īpaši 8. un 9. klašu skolēniem, praksē izprast, kas viņus saista, vai iedomātā profesija viņiem patiktu, un tikpat svarīgi ir ļaut saprast, ka tā nemaz nesaista. Tādējādi mēs varam mazināt to audzēkņu skaitu, kuri pamet mācības jau 1. kursā, jo sapratuši, ka izvēle nav bijusi piemērota. Šādus profesionālos pulciņus rīkojam jau kopš 2015. gada, izlaižot vien divus iepriekšējos mācību gadus, kad Covid-19 pandēmija liedza pulcēšanos. Līdzšinējā pieredze apliecina, ka pulciņi dod rezultātu – droši varam apgalvot, ka tie jaunieši, kuri ir apmeklējuši pulciņus, iestājoties tehnikumā, ir daudz mērķtiecīgāki un visi skolu ir pabeiguši,” atzīst Jelgavas tehnikuma direktore Janīna Rudzīte, uzsverot – arī tas, ka jaunietis pulciņu pamet, saprotot, ka konkrētā specialitāte viņam tomēr nav saistoša, ir vērtīgi.

Pulciņus vienā semestrī apmeklē 30–40 jaunieši, lielākoties skolēni no Jelgavas. “Visbiežāk šo iespēju izmanto 8. klases skolēni, tādējādi to, cik no viņiem iestājas tehnikumā pēc 9. klases, uzreiz nevaram noteikt. Devīto ir krietni mazāk, bet no viņiem teju visi pēc pamatskolas iestājas un turpina mācīties tehnikumā. Redzam, ka jaunieši, kuri par pulciņu apmeklēšanu ir saņēmuši mūsu apliecību, vienmēr arī pabeidz tehnikumu, un tas vēlreiz apliecina, ka pulciņi ir nozīmīgi jaunieša turpmākās karjeras izvēlē. Nevaram noliegt, ka vecāko klašu audzēkņi pie mums nāk ar konkrētāku mērķi, savukārt 7. un 8. klašu skolēniem tā ir iespēja izmēģināt sevi dažādās specialitātēs,” stāsta direktore. 

Jelgavas tehnikuma profesionālie interešu pulciņi ir bez maksas, un tie sniedz iespēju apgūt zināšanas un pamatprasmes deviņās specialitātēs: apdares darbu tehniķis, automehāniķis, datorsistēmu tehniķis, programmēšanas tehniķis, mēbeļu galdnieks, inženiersistēmu būvtehniķis, klientu apkalpošanas speciālists, viesmīlis, viesmīlības pakalpojumu speciālists. Direktore atklāj, ka pieprasītākās jau vairāku gadu garumā ir informācijas tehnoloģiju nodarbības, automehāniķu, kokapstrādes un viesmīlības pakalpojumu speciālistu nodarbības. Ja pulciņam piesakās tikai viens interesents, pedagogi strādā ar viņu individuāli, bet, ja dalībnieku ir vairāk par noteikto – 12 bērni vienā pulciņā –, tiek veidotas divas grupas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbības notiek Jelgavas tehnikumā vienu reizi nedēļā no pulksten 15.30 līdz 17 Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 37. Trešdienās ir nodarbības apdares darbu tehniķiem, automehāniķiem, datorsistēmu tehniķiem, programmēšanas tehniķiem un mēbeļu galdniekiem, ceturtdienās – inženiersistēmu būvtehniķiem, klientu apkalpošanas speciālistiem, viesmīļiem, viesmīlības pakalpojuma speciālistiem. Lai pieteiktos profesionālajiem interešu pulciņiem, lūgums sazināties ar tehnikuma karjeras konsultanti pa tālruni 29388356. Jāpiebilst, ka pulciņa noslēgumā dalībnieks saņem apliecību, kas dod viņam priekšrocības iestāties tehnikumā, ja ir vairāki pretendenti ar vienādām sekmēm.

“Protams, astoņas nodarbības nesniedz plašas priekšzināšanas konkrētajā jomā, taču būtiskākais skolēna ieguvums, apmeklējot pulciņus, ir motivācija izzināt specialitāti, interese un piederības izjūta mūsu izglītības iestādei,” vērtē direktore.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.