Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas tipogrāfijas veiksmes stāsts

SIA “Jelgavas tipogrāfija” dibināta 1996. gadā un pirmos desmit gadus bija pazīstama kā reklāmas, etiķešu un vietējo laikrakstu drukātāja. “Savā nozarē bijām profesionāļi, un ar mums sadarbojās labākās Rīgas reklāmas aģentūras. Lai informācija nonāktu pie lielāka skaita iedzīvotāju, bukletu un reklāmas materiālu tirāžas sasniedza pat 500–600 tūkstošus. Vēlāk pievērsāmies arī kalendāru un plānotāju ražošanai. Tomēr, sākoties interneta laikmetam, pasūtījumu kļuva mazāk un bija laiks pārmaiņām,” “Zemgales Ziņām” uzņēmuma vēsturi ieskicē Jelgavas tipogrāfijas valdes priekšsēdētājs Māris Matrevics.

Pērnā gada sākumā Eiropā valdošais papīra deficīts ievērojami sadārdzinājis tipogrāfiju pakalpojumu izmaksas arī Latvijā. Tas savukārt izraisījis drukāto preses izdevumu cenu celšanos. Viens no Eiropas papīra deficīta cēloņiem bija straujā ražošanas atsākšanās pēc Covid-19 pandēmijas, kā arī divu lielu Skandināvijas papīra ražotāju darbības izmaiņas – viens no tiem paziņoja, ka papīra ražošanu pārtrauc.

Daudzas izdevniecības, kas agrāk bija drukājušas savus izdevumus Ķīnā vai citās Āzijas valstīs, pārcēla darbību uz Eiropu. Pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu, pārējie ražotāji papīra cenas paaugstināja. “Papīra ražošanā lielākie izmaksu posteņi ir celuloze un elektroenerģija (gāze), bet poligrāfijā tas ir papīrs. 2021. gada rudenī papīra ražotāji, šķiet, netika līdzi straujajam elektroenerģijas cenas pieaugumam, tāpēc strauji, pat divas reizes, pieauga papīra cena, kas savukārt sadārdzināja grāmatu ražošanas pašizmaksu,” atklāj M.Matrevics.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.