Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas valstpilsētā mainīsies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

Saistībā ar dabas resursu nodokļa (DRN) likmes pieaugumu, no 2023. gada 1. janvāra Jelgavas valstspilsētā mainīsies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, informē pilsētas atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “JKP”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji skaidro: pirms trīs gadiem valstī veikti grozījumi DRN likumā, kas no 2020. līdz 2023. gadam paredz DRN pakāpenisku paaugstināšanu, šādā veidā nodrošinot virkni Eiropas Savienības un Latvijas kopīgo zaļo mērķu sasniegšanu – ierobežot vides piesārņošanu, veicināt aprites ekonomiku un dabas resursu ekonomiski efektīvu izmantošanu.

Likumā noteiktajā kārtībā, 2023. gadā DRN likme par sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugs no 80 eiro līdz 95 eiro par tonnu. “Vairāk nekā puse atkritumu apsaimniekošanas tarifa veido izdevumi par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā. Tie savukārt sastāv no dabas resursu nodokļa, kam valstī ir vienota likme un izmaksām konkrētajā poligonā, kas pieņem atkritumus. Šogad tarifa izmaiņas notiek tikai saistībā ar DRN pieaugumu. Sadārdzinoties maksai par sadzīves atkritumu apglabāšanu, secīgi no 80.60 eiro līdz 87.58 eiro par tonnu, pieaug maksa arī par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā “Brakšķi”, tādēļ par attiecīgā sadārdzinājuma tiesu esam spiesti veikt izmaiņas arī atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu cenās,” skaidro pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji.

Poligona tarifs tiek izteikts maksā par tonnu, bet pašvaldība mājsaimniecību radītos atkritumus mēra kubikmetros. Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu līdzšinējo 26.06 eiro (summa ar PVN) vietā no 1. janvāra būs jāmaksā 27.33 eiro (summa ar PVN) par kubikmetru atkritumu. Izmaksu pieaugums, atkarībā no konteinera tilpuma, variēs no 0.16 centiem par 120 litru konteinera izvešanu līdz 1.41 eiro par 1100 litru konteinera izvešanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk informācijas – infografikā vai mājaslapā www.atkritumijkp.lv.

Jāpiebilst, ka valstī DRN likme ir sava veida instruments, kā veicināt atkritumu šķirošanu: jo lielāks nešķiroto atkritumu apjoms, jo vairāk atkritumu nonāk poligonā, jo dārgāk par tiem turpmāk jāmaksā. “Nevaram ietekmēt likmes pieaugumu, taču varam ieteikt iedzīvotājiem, kā samazināt atkritumu apjomu un līdz ar to arī izmaksas – teju vienīgais un vieglākais veids aizvien ir kvalitatīva atkritumu šķirošana. Tas paver iespējas samazināt sadzīves atkritumu apjomu sākotnēji savā mājsaimniecībā, bet, ja cilvēki to praktizēs pareizi un vairumā, tad – samazināt arī atkritumu poligonā apglabājamo atkritumu apjomu,” vērtē pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji.

Foto: no “JKP” arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.