Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Valsts ģimnāzija absolventus aicina uz simtgades salidojumu

Jelgavas Valsts ģimnāzija (JVĢ) – viena no lielākajām un gadu gaitā augstu atzinību iemantojušajām valsts ģimnāzijām Latvijā – šogad atzīmē 100. jubileju, un svinīgo pasākumu gaitā 17. septembrī organizē skolas absolventu salidojumu un balli, informē pasākuma rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar sirsnīgu prieku un lepnumu tā ielūdz ikvienu šīs skolas absolventu, lai cik tālu būtu aizvijušies ceļi no Jelgavas, rast iespēju un ieplānot savu dalību pasākumā. Lai pēc iespējas pārdomātāk paredzētu sēdvietas, svētku norisi, cilvēku plūsmu un nepieciešamās tehniskās nianses, ir lemts par maksas ieejas biļešu centralizētu nodrošinājumu. Šajā nedēļā arī sākusies biļešu pieejamība www.ekase.lv .

Ņemot vērā absolventu skaitu, kas pa šiem gadiem veido jau vairāku paaudžu pārstāvjus, JVĢ pasākuma norise plānota gan Sporta hallē, gan pagalmā, gan citās skolas zonās, īpaši piedomājot par burzmai mazliet norobežotāku vietu telpās tiem skolas absolventiem, kuri sasnieguši vai ir vecāki par 70 gadiem. Pasākuma programma ietver gan iespēju, sākot no pulksten 15, organizēti izstaigāt un iepazīties ar skolu, no pulksten 18 iekārtoties vietās pie galdiņiem, jo svinīgā koncerta daļas sākums – pulksten 19, vēlāk – balle ar grupu “Vintāža” un DJ Jax, dažādi priekšnesumi un pārsteigumi, bet iespējamo atmiņu, sarunu un deju laiks – līdz rīta ausmai. Vietas pie galdiņiem tiks plānotas, ņemot vērā absolventu izlaiduma gadu. Tāpat viens no visus absolventus interesējošiem jautājumiem ir iespēja satikt tieši sava laika skolotājus, kas skolai ir nozīmīgs pienākums viņu apzināšanā un uzņemšanā.

“Kādam šī skolas asociēsies ar “Jelgavas 2. vidusskolu”, kādam – “Jelgavas 2. ģimnāziju”, bet neatkarīgi no nosaukuma uz svinīgo pasākumu “Laiku laikos mūžīgos, kam nav sākuma, ne gala” vēlamies uzrunāt jebkura vecumposma absolventus, lai pasākums kļūtu par aizkustinošu laikabiedru satikšanos. Pat vienas ģimenes ietvaros noteikti ir vairāku paaudžu absolventi, un ikviens no viņiem ir aicināts uzmeklēt un apciemot savu skolu, ienirt atkal skolas dzīves atgadījumos un jokos,” aicina Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pašlaik aizsācies ļoti aktīvs posms organizatoriskajos procesos – gan svinīgās atklāšanas, atmiņu stāstu, gan videomateriālu gatavošanā, visās praktiskajās detaļās norises organizācijā. Tajā iesaistīti gan esošie skolas vadības pārstāvji, gan aktīvistu loks, kas veido “JVĢ fondu” – katrs ar savu pienesumu brīvprātīgajā darbā, lai salidojums klātesošajiem kļūtu par saviļņojošu notikumu”, atklāj Inese Bandeniece.

“Skola ļoti gaida savus absolventus un atbildīgi plāno viņu uzņemšanu, līdz ar to mums ir būtiski patiešām paredzēt patieso dalībnieku skaitu. Ceram, ka maksas ieeja nekļūs par šķērsli, bet tieši otrādi – vairos atbildību un veidos ieinteresētību iegādāties ieejas biļeti pēc iespējas agrāk –jau jūlijā, augustā. Tas ļaus pasākuma organizatoriem pēc iespējas precīzāk paredzēt potenciālo dalībnieku skaitu gan kopā, gan pa izlaidumu gadiem. Līdz ar to būs vieglāk plānot sēdvietas pie galdiņiem. Ieeja bez maksas pasākumā būs vien ielūgtajiem skolotājiem, senioriem, kas sasnieguši jau 70 gadu vecumu un personām ar invaliditāti. Jāņem vērā, ka biļetes cena – 20 eiro, būs pieejama līdz 10.augustam, taču tad tā palielināsies, tāpēc patiešām aicinām par labu salidojumam izlemt laikus un rosināt biļetes iegādāties arī savus klasesbiedrus,” skaidro “JVĢ fonda” pārstāvis Vilnis Krauze.

“Lai sākotnēji apzinātu absolventu ieinteresētību, JVĢ sociālajā vietnē “Facebook” izsludināja pieteikšanās anketu, ko jau aizpildījuši vairāk nekā 500 dalībnieki. Diemžēl, anketa nav uzskatāma kā pieteikšanās pasākumam – tā bija tikai aptauja ieinteresētībai. Tagad zinām, ka skolu uzmeklēt un satikt laikabiedrus vēlas patiešām daudzi, bet to parādīs reāli iegādāto biļešu skaits,” piebilst Katrīna Spure, “JVĢ fonds” pārstāve komunikācijas jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka pasākums plānots, ievērojot valstī pieņemtos aktuālos Covid -19 izplatības ierobežošanas pasākumus. Gadījumā, ja pasākumam atbilstoši ierobežojumiem būs liegums notikt 17.septembrī, tas tiks pārcelts uz 2023.gada pavasari. Attiecīgi iegādātās ieejas biļetes kalpos kā ieejas karte arī pārceltajam pasākumam.

Jelgavas Valsts ģimnāzija dibināta 1922.gada 1.jūlijā kā Jelgavas 2. valsts vidusskola, un savu darbību sāka trīs virzienos – kā reālskola, komercskola un neoģimnāzija. Sākotnēji skolas rīcībā tika nodots Kurzemes bruņniecības nams Upes ielā. Savukārt pašreizējo ģimnāzijas ēku kā 15.maija pamatskolu, kas paredzēta 1000 skolēniem, pēc arhitekta Valda Zēbauera projekta aizsāka būvēt 1937.gadā. Jau tolaik – vēl pat projekta stadijā nams tika novērtēts kā sava laika “modernākā pamatskolas celtne Latvijā”.

Ekspluatācijā to nodeva 1939.gadā, taču līdz ar Jelgavas nopostīšanu Otrā pasaules kara laikā, cieta arī skolas ēka. To gan atjaunoja, un 1948.gadā telpās Mātera ielā, kur jau darbojās 3.septiņgadīgā skola jeb bijusī 15.maija skola, pārcēla arī Jelgavas 2. valsts vidusskolu. 1951.gadā abas skolas tika apvienotas, izveidojot Jelgavas 2.vidusskolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1991.gadā no skolas atdalīja sākumskolas klases, 1997.gadā skola atguva Jelgavas 2. ģimnāzijas nosaukumu, bet 2003./2004.mācību gadā skola tika pārdēvēta par Jelgavas Valsts ģimnāziju. Kopš 1999.gada skolā mācās vienīgi 7.-12.klašu skolēni.

Līdz pat ēkas rekonstrukcijai 2019.gadā, nams arhitektoniski ietvēris autentiskas 20.gadsimta 30.gadu liecības. No 2017. līdz 2019. gadam notika vērienīga skolas ēkas un iekštelpu rekonstrukcija, aptverot gan ēkas atjaunošanu, stadiona pārbūvi, gan apkārtnes labiekārtošanu un mācību vides modernizēšanu. Rekonstruētā skolas ēka jaunajā veidolā durvis vēra 2019.gadā, izpelnoties arhitektūras profesionāļu atzinību. Namam saglabāti un restaurēti vēsturiskie elementi un detaļas – aktu zāles lustras, sporta zāles šaurdēļu grīdas, čuguna radiatori, 20. gadsimta 30. gados ražotas kāpnes un grīdas flīzējums, kā arī logu vitrāžas. Jelgavas Valsts ģimnāzija ir kļuvusi par iedvesmojošu paraugu vēstures liecību, labas arhitektūras gaumes, mūsdienu ērtību un modernas izglītības vides apvienojumam.

Jelgavas Valsts ģimnāzijā no 7. līdz 12. klasei pašlaik mācās 800 izglītojamie četros mācību novirzienos. Saskaņā ar izglītības iestāžu optimizācijas plānu, Jelgavas Valsts ģimnāzija iemantojusi izteiktu STEM profilu jeb eksakto zinātņu mācību ievirzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktuāla informācija par Jelgavas Valsts ģimnāziju un gaidāmo salidojumu būs pieejama mājaslapā: www.jvg100.lv

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.