Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Valsts ģimnāzijā aizvadīta Eiropas nedēļa

No 7. līdz 10. maijam Jelgavas Valsts ģimnāzijas Eiropas klubs/Eiropas Parlamenta vēstnieki rīkoja Eiropas nedēļu, kuras ietvaros skolēniem bija iespēja iesaistīties dažādos pasākumos un paplašināt zināšanas par Eiropas Savienību, kā arī gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā nedēļā katrs rīts iesākās ar radio rubriku ‘’Izzini Eiropu’, kuras laikā skolas radio balss – Emīls Bergs stāstīja par dažādiem ar Eiropu saistītiem tematiem. Eiropas nedēļas rītos ģimnāzistiem bija iespēja uzzināt ko vairāk par to, kādēļ 9.maijā tiek atzīmēta Eiropas diena, Eirovīzijas dziesmu konkursu, Eiropas ekonomiku, Eiropas Savienības institūcijām, kā arī gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām 8.jūnijā un to nozīmīgumu.

Visas nedēļas garumā, Eiropas kluba dalībnieki – Dens Zandbergs, Emīls Bergs, Agate Misule, Aleksa Ignatenko, Elīna Līcīte, Rihards Ušvils, Ričards Linabergs un Megija Kārkliņa vadīja izglītojošas mācību stundas 7. un 8. klasēm, kurās iepazīstināja skolēnus ar Eiropas Savienību, tās galvenajām institūcijām, kā arī gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un caur interaktīvām aktivitātēm pārbaudīja skolēnu zināšanas Eiropas valodās. Eiropas nedēļas ietvaros skolēni tika aicināti arī piedalīties Eiropas eksāmenā, kuru ik gadu rīko Eiropas Savienības māja.

8. maijā jauniešiem bija iespēja tikties ar skolas absolventu, Ekonomikas ministru Viktoru Valaini, gūstot noderīgus padomus nākotnes karjeras izvēlē, un uzzinot ko vairāk par ministra ikdienas pienākumiem un darba specifiku.

Visražīgākā izvērtās Eiropas diena, 9. maijs. Dienas pirmajā pusē klašu vecākie kopā ar Eiropas kluba dalībniekiem skolā radīja pavasarīgas noskaņas, stādot atraitnītes Eiropas Savienības karoga krāsās. Pēcpusdienā tika organizēts un vadīts nedēļas galvenais pasākums – Konkurss par Eiropas Savienību 10. un 11. klašu komandām, kurā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas dažādos erudīcijas uzdevumos, izspēlēt viktorīnu, kā arī iejusties Eiropas Parlamenta deputāta amata kandidāta lomā. Konkursā 1. vietu ieguva 11.U klase, 2. vietu ieguva 11.MI klase un 3. vietu 10.I1. Uzvarētājus ar balvām priecēja Klubs ’’Māja’’ un Eiropas Parlamenta birojs Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.