Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 100 gadu jubilejas koncerts

Jelgavas Valsts ģimnāzija šogad atzīmē skolas simtgadi. 7. maijā pulksten 16 ikviens aicināts vērot jubilejas koncertu “Laiku laikos mūžīgos, kam nav ne sākuma, ne gala…” tiešraidē. Jau no pulksten 15.30 būs iespēja vērot ekspresintervijas gan ar bijušajiem, gan esošajiem skolas pedagogiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saite uz pasākumu tiks publicēta ģimnāzijas mājas lapā pasākuma dienā: http://vgim.jelgava.lv/.

Jelgavas Valsts ģimnāzija dibināta 1922. gada 1. jūlijā.  Tās dibinātājs un pirmais direktors bija Ģederts Odiņš.  Skola strādāja pēc kabinetu sistēmas. Darbojās humanitārās ģimnāzijas (uzsvars uz valodām), reālģimnāzijas (akcents uz eksaktajām zinātnēm) un praktiskās ģimnāzijas (meitenēm māca mājutrību, zemkopību, lopkopību u.c. saimniecībā noderīgas lietas) klases.

Izcilākais no tā laika skolotājiem bija Jānis Greste. Viņš saimniekoja ķīmijas un tehnoloģiju kabinetā, kas labāk aprīkotais kabinets tā laika Latvijā. J.Greste ieviesa skolas darbā referātu metodi, kas saglabājusies skolu dzīvē līdz pat mūsdienām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2019. gada 1. septembrī svinīgi atklāta rekonstruētā Jelgavas Valsts ģimnāzijas ēka. Rekonstrukcijas projekts ir viens no vērienīgākajiem pašvaldības projektiem, kas realizēts pēdējo gadu laikā, gan no paveiktā darba apjoma, gan no tehniskā un profesionālā izaicinājuma viedokļa, gan ieguldīto līdzekļu ziņā. Izremontētas skolas telpas, veidojot skolā tematiskas telpu grupas, piemēram, valodu un vēstures bloku, matemātikas un informātikas bloku, dabaszinību (ķīmijas, fizikas, bioloģijas, ģeogrāfijas) bloku.

Pagrabstāvā joprojām atradīsies virtuve, ēdamzāle un garderobe, bet no jauna izveidoti gan meiteņu, gan zēnu mājturības kabineti, kur būs šujmašīnas, virtuves aprīkojums, kokapstrādes un metālapstrādes iekārtas. Tāpat skolā ierīkota plaša un moderna bibliotēka, un sava vieta atrasta arī skolas muzejam.

Šobrīd skolas vide ir veidota tā, lai veicinātu pārmaiņas izglītībā – lai skolēniem būtu vietas, kur sarunāties, sastrādāties, kur veikt grupu darbus, pētīt un izzināt. Skola, tā nav tikai ēka, kur iegūt zināšanas, tie ir cilvēki, kas tur strādājuši un mācījušies, tie ir notikumi, kas, laikam ritot uz priekšu, ir palikuši atmiņās.

Foto: Jelgavas Valsts ģimnāzija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.