Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas valstspilsēta un novads veidos kopīgu iestādi – “Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļa”

Šodien, 28. oktobrī, Jelgavas domes sēdē pieņemts lēmums Jelgavas pašvaldībai kopā ar Jelgavas novada pašvaldību veidot  iestādi “Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļa”. Paredzēts, ka jaunā iestāde atradīsies ēkā Pasta ielā 32 un sniegs pakalpojumus abu pašvaldību iedzīvotājiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Jelgavas attīstības programmas 2014.–2020. gadam investīciju plānu Jelgavas pašvaldība īsteno projektu “Ēkas Pasta ielā 32, Jelgavā, pārbūve par dzimtsarakstu nodaļu”. Tā mērķis ir pārbūvēt ēku, pielāgojot to Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļas vajadzībām, tādējādi uzlabojot dzimtsarakstu nodaļas sniegto pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, kā arī nodrošinot mūsdienu prasībām atbilstošas telpas vienotai divu pašvaldību dzimtsarakstu nodaļai. Jāatgādina, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums Jelgavas pašvaldībai nosaka ar Jelgavas novadu administratīvo teritoriju attīstību plānot kopīgi, izstrādājot integrētu ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un kopīgus teritorijas attīstības plānošanas dokumentus. Arī Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā noteikts, ka vairākas pašvaldības var izveidot kopīgu dzimtsarakstu nodaļu, bet likums “Par pašvaldībām” paredz, ka kopīgu uzdevumu risināšanai pašvaldības, savstarpēji vienojoties, var izveidot kopīgas iestādes.

Pēc ēkas pārbūves Pasta ielā 32 darbu sāks jaunā divu pašvaldību kopīgā iestāde. Oktobra domes sēdē deputāti lēma uzdot Jelgavas pašvaldības administrācijai sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldības administrāciju izstrādāt kopīgās iestādes nolikuma projektu. Tāpat nolemts, ka kopīgo iestādi finansēs Jelgavas valstspilsētas pašvaldība un Jelgavas novada pašvaldība no budžeta līdzekļiem proporcionāli pašvaldības teritorijā dzīvojošo iedzīvotāju skaitam.

Vienlaikus domes sēdē deputāti lēma izveidot Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas uzraudzības padomi un apstiprināt iestādes uzraudzības padomes nolikumu, kā to paredz likums “Par pašvaldībām”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Padome būs institūcija, kas īstenos jaunās iestādes “Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļa” pārraudzību. Padomes priekšsēdētāja pienākumus pilda pēc iedzīvotāju skaita lielākās pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks – Rita Vectirāne, Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece sociālo lietu, veselības aizsardzības, kultūras, izglītības un sporta jautājumu programmā, Jelgavas novada pašvaldību pārstāv domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola, bet padomes sastāvu veido abu pašvaldību pārstāvji. Tās uzdevumi būs apstiprināt iestādes darbības plānu un gada budžetu; pieņemt darbā iestādes vadītāju; noteikt iestādes vadītāja mēnešalgu; novērtēt iestādes darbības rezultātus; pildīt citus normatīvajos aktos noteiktos pienākumus. Lēmumi stājas spēkā pēc to apstiprināšanas Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada domē. Jāpiebilst, ka Jelgavas novada dome lēmumu par kopīgas iestādes un tās padomes izveidošanu apstiprināja domes sēdē 26. oktobrī. Padome darbu sāks 2022. gada 1. novembrī, bet jaunizveidotā iestāde – 2023. gada janvārī.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.