Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Vecpilsētas mājā – izstāde “Aptumšojums”

No 9.decembra līdz 2.janvārim Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāma mākslinieku kolektīva NUA ceļojošā izstāde “Aptumšojums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolektīvu NUA veido mākslinieki no visas pasaules, kuri savstarpēji sadarbojas caur radīšanas procesu, tādējādi daloties pieredzē, zināšanās un atbalstot viens otru mākslas ceļojumā. NUA biedri veic izpēti par klimata pārmaiņām un enerģētikas krīzi, ar kuru mūsdienās saskaras pasaule, tāpēc ir likumsakarīgi, ka Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāmos darbus caurvij mākslinieku kopīgi izvēlētais temats – Aptumšojums jeb Blackout (angļu val.). Izstāde “Aptumšojums” ir instruments, ar kura palīdzību mākslinieki vēlas pievērst sabiedrības uzmanību klimata problēmām.

Izstādes darbus mākslinieki radīja patstāvīgi, atrodoties katrs savā valstī. Darbu attēli tapuši izmantojot dažādas tehnikas – gan glezniecību, gan fotogrāfiju. Pēcāk gatavie šedevri tika pārnesti digitālā formātā un nosūtīti uz Skotiju, kur kolektīva NUA mākslinieks Roberts Džeksons veica digitāli saņemto mākslas darbu lāzergravējumu un izveidoja linospiedumu sēriju. Linospiedumi tika veidoti izmantojot senu manuālu tipogrāfijas iespiedmašīnu.

Izstādē “Aptumšojums” redzamos darbus veidojuši desmit mākslinieki: Anne Martins Volša (Īrija), Katrīna Tračuma (Latvija), Lūks Hikijs (Īrija), Kvīva Hīnija (Īrija),  Džošs Steins (ASV),  Džons Murejs (Īrija), Kerola Hīlija (Īrija),  Īmons B. Šanahans (Īrija), Marija Markema (Īrija), Roberts Džeksons (Īrija).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviens interesents aicināts uz izstādes atklāšanu 9.decembrī pulksten 13, kur būs iespēja tikties ar kolektīva NUA dibinātāju un māksliniecisko vadītāju Īmonu B. Šanahanu un mākslinieci Katrīnu Tračumu.

Iegādājoties ieejas biļeti uz izstādi, apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju, kas iekārtota vēsturiskajā dzīvoklī un zelta lādēs slēpj faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu. Izstāde “Aptumšojums” un ekspozīcija apskatei pieejama no otrdienas līdz sestdienai no 10 līdz 18, svētdienās no 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.

Informāciju sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Foto: “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.